Reklam

Altcoin Boğaları Harekete Geçti, Bu 3 Kripto Paraların Yakından İzlenmesi Gerekiyor!

Zor geçen haziran ayı sonrasında altcoinlerde inanılmaz fırsat alanları oluştu. İşte bu haftanın en çok kazandıran ve potansiyeli devam eden altcoinleri sizlerle.
23:24
9 Temmuz 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

DeFi ve NFT tokenları önemli bir toparlanma yaşarken bazı altcoinler yükseliş momentumunu hızla artırmaya başladı. Bugün yatırımcısının yüzünü güldüren Synthetix (SNX), Axie Infinity (AXS) ve EOS bu ivmeyi koruyabilirse yatırımcılarına ciddi kazanç kapıları açabilir. Özellikle sıkı takip edilmesi gerekilen bu altcoinlerle ilgili bazı önemli detaylara değinmemiz gerekiyor.

Genel düşüş trendinin aksine bu hafta en fazla kazandıran varlıkları inceliyoruz. Bu altcoinler yükseliş potansiyelini korumaya devam ediyor. Ancak takip edilmesi gerekilen seviyeler neler?

Synthetix (SNX) ATH Noktasına Koşuyor

Coin Market Cap (CMC) verilerine göre son bir hafta en fazla yükselen kripto varlıklardan biri Synthetix (SNX) oldu. DeFi tokenlarına artan ilgi projenin fiyatlamasına olumlu katkı sağladı. Özellikle Binance borsasının gördüğü baskı merkezsiz yapıların daha popüler hale gelmesine sebep oluyor. Fiyatı %100 yukarı çıkan Synthetix (SNX) 12,76 dolar ile son birkaç haftanın zirvesine ulaştı.

Fiyat 9 Temmuz tarihinde 9,17 dolar seviyelerinde işlem görüyordu %32 artış Synthetix (SNX)’in 12,14 dolara ulaşmasını sağladı. Projenin stake yatırımcılarının kazançları ciddi anlamda arttı elbette Synthetix protokolüne kilitlenen varlıkların fiyat ve kazanç artışında ciddi bir payı bulunuyor.

Axie Infinity (AXS) İstikrarlı Yükselişine Devam Ediyor

Blockchain tabanlı oyun projesi olan Axie Infinity (AXS) günün ve haftanın en fazla yükseliş gösteren kripto varlıklarından oldu. Yaklaşık 3 yıldır istikrarlı şekilde kendini geliştiren proje Ethereum tabanlı oyunlar arasında ciddi bir popülarite yakaladı.

Yaklaşık 4 gün önce Axie Infinity (AXS) daha ciddi yükselişler yapacağının sinyalini veriyordu. İşlem hacminin ve sosyal medya trendinin artıyor oluşu fiyata son derece olumlu yansıdı. Bugün dolar paritesinde %15 prim yapan fiyat 3 Temmuz tarihinde 6 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. İstikrarlı yükselişiyle birlikte fiyat 16,3 dolarda geçici bir zirve yaptı. Güncel olarak 14,27 dolardan alıcı bulan Axie Infinity (AXS) yeniden 15 doları aşarak yükselişini devam ettirmek istiyor. Bu seviyenin takip edilmesiyle kısa vadeli kazançlar yakalanabilir.

EOS Eski Gücünü Geri Kazanıyor

Bugünün en fazla kazandıran üçüncü kripto varlığı EOS oldu. EOS ağından son günlerde olumlu haberler geliyor. Amerika tarafından tanınan ilk DAO olan Ducat EOS blockchain sistemlerini kullanıyor. Elbette böyle bir haber ev sahibine de olumlu olarak yansıdı.

Diğer önemli bir haber ise Bullish Global tarafından oluşturulan Bullish Kripto Para Borsası‘nın halka arzı oldu. Bu haberi New York Borsası Eski Başkanının Bullish’de CEO olması da elbette destekledi. Yıl sonu için planlanan halka arzın EOS fiyatına maksimum fayda sağlaması bekleniyor. Özellikle yakın zamanda daha fazla olumlu haberin gelme ihtimali kripto para tüccarlarının EOS’a yönelmesine sebep oluyor. Fiyatı tetikleyen haberlerin sıkı takip edilmesi ve destek seviyelerinin takip edilerek orta vadeli kazançların kovalanması kazanç getirebilir.

Elbette burada paylaşılan bilgiler herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemekte olup sadece bilgi paylaşımı amaçlanmaktadır. Son derece riskli olan kripto para piyasalarında kişisel analizleriniz neticesinde yatırım kararı almanız menfaatinize olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar