X


New York Borsası Eski Başkanı, Ünlü Kripto Para Borsasının Halka Arzını Yapacak

EOS için güzel günler, Mayıs ayında Block.one tarafından desteklenen Bullish kripto para borsası halka arz olacak.
20:18
9 Temmuz 2021

EOS’un şirketi Block.one tarafından desteklenen Bullish borsası bugün bir SPAC anlaşmasıyla halka arz edileceğini duyurdu. Hisse senedi olarak halka arz olmak isteyen ilk borsa elbette Bullish değil, daha önce Coinbase borsası da başarılı bir halka arz gerçekleştirdi.

New York Menkul Kıymetler Borsası Eski Başkanı Destekliyor

Tom Farley tarafından yönetilen SPAC şirketi Far Peak Acquisition Corp bu halka arzda aktif görev alacak. Bullish borsasının yeni CEO’su New York Borsasının Eski Başkanı Tom Farley olacak. Bir kripto para borsasının böylesi önemli transferle halka açılıyor olması dikkat çekici oldu. Eski borsa başkanının şirketin dizginlerini eline almasıyla Bullish’i güzel günler bekliyor.

Bullish borsasının en geç yıl sonuna kadar halka arz işlemlerini tamamlaması bekliyor. Mayıs ayında faaliyete geçen ve 9 Milyar değerlemeye ulaşan şirket Coinbase borsasının 4/1’i seviyesinde değerlemeye ulaştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Tom Farley Kripto Para Borsasına Yönetici Oluyor

Farley ekibe katılmış olmaktan son derece memnun, özellikle kripto paraların Çin’de baskı gördüğü bu dönemde böylesi adımlar yeni merkezin Amerika olacağı iddialarını güçlendiriyor.

Tom Farley bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bullish kripto para borsası Pazar trendlerini yakaladı ve teknolojik yeniliklere adaptasyon konusunda oldukça başarılı. Potansiyel hissedarlara stratejik olarak önemli değer sağlayacak. Finansal teknolojilerin geleceğinde dijital varlıklar önemli yer edinecek. Bullish ekibine katılmış olmaktan oldukça mutluyum.”

Bullish Kripto Para Borsası

Block.one şirketinin kardeş oluşumu olan Bullish Global tarafından resmen mayıs ayında kurulan borsa bugün halka arz planını ilan etti. Dijital varlıklarda likidite sağlama, borç verme ve portföy yönetimi gibi konularda hizmet verecek olan Bullish kripto para borsası denetim mekanizması olarak EOS ağını kullanıyor.

Borsanın kuruluş aşamasında yukarda da belirttiğimiz gibi yaklaşık 9 milyar dolar sermaye toplandı. Şirketin hali hazırda bugün ki değeri bile tam 9 milyar dolar ve bu artmaya devam edecek.

Thiel Capital and Founders Fund, Alan Howard, Louis Bacon, Richard Li, Christian Angermayer, Galaxy Digital gibi önemli şirketlerin borsanın kuruluşu sırasında önemli katkıları oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar