Twitch’ten Bitcoin’e Kötü Haber

Twitch aboneliklerde Bitcoin ve Bitcoin Cash’i ödeme opsiyonlarından çıkardı.
20:00
24 Mart 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bir Reddit kullanıcısı, Amazon’un sahip olduğu canlı yayın platformu Twitch’in aboneliklerde Bitcoin’i ve Bitcoin Cash’i ödeme opsiyonlarından çıkardığını bildirdi.

Reddit kullanıcısı attığı postta Twitch’in ödeme işleyici olarak BitPay’le partnerlik yaparak BTC ve BCH ile ödeme kabul ettiğini, ancak bu opsiyonu tüm ülkeler için son birkaç haftada kaldırdığını not düştü. Posta yorum yapan ve öfkeli tavrıyla dikkat çeken bir kullanıcı tüm Twitch aboneliklerini iptal ettiğini ve şirkete yardım talebinde bulunduğunu yazdı. Cointelegraph’ın haberine göre konuyla ilgili yorum yapması için ulaşılan Twitch herhangi bir geri dönüş yapmadı.

İçerik Rehberi

Bitcoin’e Elveda

20 Mart’ta bir başka Reddit kullanıcı Streamlabs’in de – çok sayıda Twitch kullanıcısının bahşiş almak için sıklıkla kullandığı popüler bir canlı yayın yazılımı – kripto para desteğini kaldırdığını iddia etti. Kullanıcının attığı posta göre, yazılımın yakın zamanda piyasaya sürülen yeni bir sürümünde kripto para bağışları yer almıyor. Haziran 2018’de de seyahatler için rezervasyon yapılan Expedia web sitesi, otel ve uçak ödemelerinde Bitcoin’i ödeme opsiyonlarından çıkardığını doğrulamıştı.

Öte yandan Twitch Ağustos 2016’da Bitcoin’i ödeme opsiyonu olarak kabul etmeye başlamıştı ve ödeme işleme aracısı olarak Coinbase’i kullanıyordu. Geçtiğimiz eylül ayında şirketin eski yöneticisi Matthew DiPetro, baş pazarlama sorumlusu olarak kripto para startup’ı Kin Ecosystem Foundation’a katılmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar