X


Türkiye Detayı! BitMEX CEO’su Daha Fazla Ülkenin El Salvador’u Takip Edeceğini Düşünüyor!

Ünlü CEo Türkiye detayına değindi. Daha fazla ülkenin Bitcoin'i kabul etmesini bekliyor.
20:12
11 Ekim 2021

El Salvador ani bir şekilde Bitcoin (BTC)’i para birimi olarak tanımıştı. BitMEX CEO’su gelişmekte olan ekonomilerin yüksek havale ücretleri ve enflasyon sebebiyle El Salvador’u takip edeceğini düşünüyor. Yani önümüzdeki aylarda kripto para ekosistemine milyonlarca yeni katılımcı dahil olabilir. El Salvador her ne kadar küçük bir ekonomi olarak görülse de henüz yolun başında olan kripto para ekosistemi için oldukça önemlidir.

Beş Ülke Daha Bitcoin (BTC)’i Kabul Edecek

BitMEX CEO‘su Alexander Höptner geçtiğimiz günlerde, gelişmekte olan ekonomilerin El Salvador’un izini takip edeceğini söyledi. Daha fazla ülkenin Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etmesi ekosisteme büyük katkı sağlayacaktır. Üstelik ekosistem içindeki oyuncuların artması volalitenin de azalması için yararlı olacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

El Salvador’un diğer ülkelere öncülük ettiğini düşünen Höptner şunları söyledi;

“Benim tahminim, önümüzdeki yılın sonuna kadar Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden en az beş ülkeye sahip olacağız. Bunların hepsi gelişmekte olan ülkeler olacak”.

Arjantin, Şili, Türkiye ve daha onlarca ülke potansiyel 5’li arasında yer alıyor.

Bitcoin’in Ülkelere Üç Önemli Faydası

Höptner’e göre, gelişmekte olan ülkeler üç ana faktör nedeniyle Bitcoin‘i daha hızlı benimseyecek: daha ucuz ve daha hızlı uluslararası havalelere olan artan ihtiyaç, yüksek enflasyon ve politik sorunlar. Ünlü CEO, gelişmiş ülkelerdeki insanların aksine gelişmekte olan ülkelerdekiler uluslararası ödeme masrafları ve enflasyondan daha fazla etkileniyor.

El Salvador’un gayri safi yurtiçi hasılasının %23’ünü havaleler oluşturuyor. Bu kalemde sağlanan tasarruf ülkeye ciddi fayda sağlıyor. Dünya bankası düşük ve orta gelirli ülkelerin küresel havalelerin %75’ini aldığını açıklamıştı. Dünyadaki insanların büyük kıskı en az %20 enflasyonla mücadele ediyor.

Höptner, Türkiye örneğini verdi ve insanların neden hızla kripto paralara yöneldiğini sordu.  BitMEX CEO’su Türkiye’de artan enflasyon sebebiyle vatandaşların kripto paralara akın ettiğini düşünüyor. Geçtiğimiz yılları ele alırsak Bitcoin/TL paritesinde ciddi anlamda değer kazandı.

Ünlü CEO yüksek enflasyonu Bitcoin ile çözebilen liderlerin ciddi halk desteği alacağını söylüyor. Edward Snowden daha önce geç kalan ülkelerin pişman olacağını söylemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar