reklamı kapat

Türk Kripto Para Borsası Bayebit Hacklendi!

Bayebit kripto para borsası hacklendi!
11:00
13 Ağustos 2019

Kripto para sektörü kesinlikle son 2 yılda inanılmaz bir gelişim sergiledi ve bununla beraber birçok ülkede kripto para borsası sayısında da bir hayli sert artış gözlemlendi. Türkiye de bu ülkelerden birisi oldu ve geçtiğimiz iki yıllık sürede ülke içerisinde açılan veya direkt ülkeye hizmet veren borsaların sayısı adeta rekor kırdı.

Bayebit Saldırıya Uğradı

Bundan yaklaşık 9 ay önce hizmet vermeye başlayan Türk kripto para borsası Bayebit de yeni yaptığı bir açıklama ile oldukça talihsiz bir saldırıya kurban gittiklerini duyurdu. Borsa tarafından yapılan açıklamaya göre saldırı 10.08.2019 günü saat 13.00 sularında gerçekleştirildi.

Zarara uğrayan müşterilerin bütün zararını karşılayacağını taahhüt eden borsa, kullanıcıların 17.08.2019 tarihine kadar hem kripto para hem de TL bazında varlıklarını çekebileceğini belirtti. Platform artık borsacılık hizmeti vermeyecek olsa da kredi kartı ile kripto para alım işlemleri sürecek.

Açıklamanın tam metni ise şu şekilde:

”10.08.2019 GÜNÜ SAAT 13:00 SIRALARINDA BORSAMIZ KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLER VEYA KİŞİLERCE HACKLENMİŞ OLUP SİZ DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN BİR KISMININ HESABI ZARARA UĞRATILMIŞTIR.

BU NEDENLE ŞİREKETİMİZ BORSACILIK FAALİYETLERİNE SON VERMİŞTİR.

ZARARA UĞRATILAN ÜYELERİMİZİN TÜM MAL VARLIKLARI ŞİRKETİMİZCE KARŞILANMIŞ OLUP HİÇBİR ÜYEMİZ MAĞDUR EDİLMEYECEKTİR.

BORSAMIZDA ALIM-SATIM TAHTALARI KAPALIDIR.

ÜYELERİMİZ COİN/TL VARLIKLARINI 17.08.2019 TARİHİNE KADAR ÇEKEBİLİRİLER.

SİZ DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN COİN/TL ÇEKİM TALİMATLARI DETAYLI KONTROLLERDEN SONRA ONAYLANACAĞINDAN GECİKMELER YAŞANABİLİR.

KREDİ KARTI İLE KRİPTO PARA ALIM İŞLEMLERİ DEVAM ETMEKTEDİR.

YAPILAN BU KÖTÜ NİYETLİ SALDIRI NEDENİ İLE İLGİLİ YASAL SÜREÇ BAŞLATILMIŞ OLUP, 9 AYDIR FAALİYETİNİ SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ BORSA İŞLEMLERİ SÜRECİNDE BİZİMLE OLAN TÜM ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ .

YİNE BELİRTMEK İSTERİZ Kİ; HİÇBİR ÜYEMİZ MAĞDUR EDİLMEYECEKTİR. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.”

Son dönemlerin yeni trendi kredi kartı ile Bitcoin (BTC) satın almak hakkındaki detaylı bilgiyi ise buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.