Tron Ağındaki Aktif Adreslerin Sayısı Rekora Koşuyor!

Tron (TRX) ağındaki aktif hesapların sayısı 500.000 arttı!
10:00
14 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tron‘un (TRX) merkeziyetsiz uygulama ağı günlük bazda ciddi bir artış sergilemekte. Ana ağ içerisindeki aktif adreslerin sayısı 2019 yılının üçüncü çeyreğinde 500.000 gibi inanılmaz bir artış yakaladı.

İçerik Rehberi

Tron Ağı Büyüyor

Tron Foundation CEO’su Justin Sun da bu gelişmeye yönelik yayınladığı tweet içerisinde, ana ağdaki toplam adreslerin yeni rekor ile 3,7 milyon adete ulaştığını doğruladı. Tron en aktif blockchain ağları konusunda ikinci sırada yer alıyor ve Ehereum, Steem, EOS, Tomochain ve IOST gibi rakiplerle yarışıyor.

Tron ağındaki merkeziyetsiz uygulamaların sayısı ise 299’a ulaştı. Bu sayının böylesine artmasının arkasındaki en büyük neden ise Tron Foundation’un geliştiricilere yönelik başlattığı teşvik programı. Teşvik programı sayesinde 2019 yılının Temmuz ve Eylül ayları arasında toplam 47 merkeziyetsiz uygulama ağa dahil edildi.

Tron bu yazının kaleme alındığı an itibariyle en büyük 11. kripto para birimi konumunda ve yüzde 5’lik bir artış yaşıyor. 2019 yılının başlarında hem BitTorrent Token’in satış etkisi hem de Justin Sun’ın aktif pazarlama kampanyaları ile ilk 10’a girmeyi başaran Tron, ne yazık ki özelikle Warren Buffett yemeğinin iptal olmasından sonra ciddi değer kaybetti ve bir daha eskisi gibi olamadı.

Bunun yanı sıra Binance geçtiğimiz haftalarda staking platformuna Tron desteği ekleyeceğini açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar