reklamı kapat

Tether’den 300 Milyon USDT’lik Transfer!

Tether blockchain ağı değiştirme işlemi esnasında 300 milyon adet USDT'yi Binance borsasına gönderdi.
12:36
12 Eylül 2019

Kripto para sektöründe en aktif kullanılan ancak buna rağmen çokça eleştirilen stablecoin Tether (USDT), Whale Alert tarafından yayınlanan bir bildiriye göre tamı tamına 300 milyon adet USDT’yi Binance borsasına gönderdi.

Tether özellikle son birkaç aydır üst üste yaptığı gelişmelerle anılmakta ve bundan önce de Bitfinex‘e açılan soruşturma nedeniyle eleştirilerin odağında kalmıştı. Birçok kripto para yatırımcısı yapılan bu 300 milyon dolar değerinde işlem sonrası panik olsa da, Tether’in resmi hesabından yapılan açıklamada bunun aslında bir blockchain ağı değişiminden ibaret olduğu vurgulandı.

Tether, Ağ Değiştiriyor

Tether, Omni ağından ERC-20 protokolüne geçiş yapıyor ve 300 milyon adet USDT de bu işlemin üçüncü partisi olarak açıklandı. Tether’in toplam arzı ise yapılan bu işlemlerden etkilenmeyip, sadece iki blockchain ağı arasında geçiş sağlanmakta.

Önde gelen stablecoin firması geçtiğimiz hafta Çin Yuanı endeksli yeni projesi CNHt’yi de resmen piyasaya sürmüştü. CNHt hakkında daha fazla bilgiyi buradaki haberden okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun