X

Terra (LUNA) ve Fantom (FTM) Artıyor! Güncel Durum ve Kritik Seviyeler

Kripto para birimlerinde düşüş yaşanırken Terra ve Fantom artıyor. İşte LUNA ve FTM'de son durum.
10:30
8 Ekim 2021
Terra (LUNA) ve Fantom (FTM) Artıyor! Güncel Durum ve Kritik Seviyeler

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta Cuma gününden bu yana yaşanan olağanüstü kazançların ardından yavaşlıyor gibi görünüyor. Örneğin, Bitcoin hafta içerisinde 56.000 dolara yaklaşırken 53.000 dolara kadar geriledi. Öte yandan Ethereum 3.600 dolar seviyesini test etti ancak 3.500 dolarlık bir destek tutunamazsa, günü 3,400 dolardan kapatabilir.

Bununla birlikte, bazı kripto para birimleri bu düşüşten etkilenmezken artışına devam ediyor. Fantom ve Terra, gün içerisinde çift haneli kazançlar kaydeden bu varlıklardan bazılarıdır.

İçerik Rehberi

Terra (LUNA)

Terra, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkma dürtüsünün ortasında kırmızı tedarik bölgesini kırmaya çalışıyor. Geçtiğimiz haftanın sonuna doğru token, yükselen trend çizgisinin sağladığı destek ve 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile güçlendirilen 50 dolara yakın seviyelerden 40 dolara kadar çekildi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

40 dolara yapılan düzeltme, LUNA‘yı piyasaya girmek ve pozisyonlarını artırmak isteyen yatırımcılar için daha cazip hale getirdi. Bu, 50 dolarlık seviyenin kırılması, Terra’nın yeni fiyat keşif modunu başlatma potansiyelinin bir işareti olabilir.

LUNA‘nın mevcut yükseliş eğilimi devam ediyor. Ek olarak RSI, fiyat üzerindeki yoğun yükseliş eğilimini doğrulamaktadır. Popüler altcoin içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %11.13’lük artışla 46.89 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Fantom (FTM)

Boğalar yeni seviyeler keşfederken Fantom yükselişine devam ediyor. CoinMarketCap’dan alınan verilere göre, FTM son 24 saatte % 25’in üzerinde bir artış yakaladı ve yedi günlük birikmiş kazancı % 80’e çıkardı. Fantom aynı zamanda 220 milyon doların üzerinde işlem hacmi elde ederken, 5,4 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük kripto para birimleri arasında 36. sıraya yerleşti.

FTM grafiğine bakıldığında yükseliş eğiliminin bir süre daha devam etmesi muhtemel. Bununla birlikte, geri çekilmelerin çok yıkıcı olmadığından emin olmak için FTM’nin 2 doların üzerinde destek oluşturması gerekiyor.

Yatırımcılar, özellikle RSI aşırı alımda olduğu için, aşırı derecede temkinli olmalıdır. Önceki tedarik bölgesi muhtemelen destek olarak çalışacak, ancak fiyat daha fazla düşmeye devam ederse, Fantom 1.5 dolara kadar geri çekilecek.

FTM içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %26’lık bir artışla 2.22 dolar bandında alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar