X


Terra (LUNA) Fiyatı Yüzde 1500 Arttı! Satın Alma Zamanı mı Yoksa Başka Bir Tuzak mı?

Terra'nın yerel varlığı LUNA fiyatı kripto para piyasasında büyük bir çöküşe tanık olduktan sonra geçtiğimiz gün %1500 arttı. Ancak bu bir satın alma zamanı mı yoksa başka bir tuzak mı?
10:10
15 Mayıs 2022
Terra (LUNA) Fiyatı Yüzde 1500 Arttı! Satın Alma Zamanı mı Yoksa Başka Bir Tuzak mı?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra (LUNA) tokeni ve stablecoin‘i UST, tarihi bir çöküşe tanıklık etti. Dünyadaki hemen hemen her büyük kripto para borsası, her iki token’ı da platformlarından kaldırdı.

LUNA sadece 7 gün içinde değerinin %100’ünü kaybetti. Ancak, tokenin son fiyat güncellemesi yatırımcılar arasında bazı şüphelere yol açtı.

LUNA fiyatı %1500 arttı

LUNA token fiyatı yaşanan çöküşün ardından son 24 saatte % 1500 gibi muazzam bir artış gösterdi. Ortalama 0,00049 dolar fiyatla işlem görüyor. Daha önce Terra, doğrulayıcılar zincir takaslarını devre dışı bırakmayı kabul ederken blok zincirinin büyük kazadan sonra üretim bloğuna devam ettiğini açıkladı.

Luna’nın 24 işlem hacmi %200’lük devasa bir artışla 7.7 milyar dolara yükseldi. Bu arada, Terra’nın dolara sabitlenmiş stabilcoin UST’si de son 24 saatte %23 arttı. UST, ağır düşüşten kurtularak 0.215 dolardan işlem görüyor. Son dönemin en çok konuşulan stablecoin’i hala 2.27 milyar doların üzerinde bir toplam piyasa değerine sahip.

Terra'nın yerel varlığı LUNA fiyatı kripto para piyasasında büyük bir çöküşe tanık olduktan sonra geçtiğimiz gün %1500 arttı. Ancak bu bir satın alma zamanı mı yoksa başka bir tuzak mı?

Öte yandan piyasa hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, LUNA ve UST için işlemleri durdururken geçtiğimiz gün platformunda LUNA/BUSD ve UST/BUSD için spot alım satımı yeniden açtı. Ayrıca, her iki token için aynı anda para yatırma ve çekme işlemlerine de izin verdi. Ancak, yatırımcılara bu varlıkların temelleri hakkında kendi araştırmalarını yapmaları için bir uyarı yayınladı.

Terra BTC Rezervini Kullanacak Mı?

LUNA fiyatı son 24 saat içerisinde oldukça volatil bir performans sergiledi. Popüler altcoin‘in fiyatındaki bu ani artış, bazı soruları gündeme getirdi. Bu soruların en önemlisi ise: Bu, yatırımcılardan daha fazla para toplamak için bir rugpull veya Boğa tuzağı mı?

Terra’nın kurucusu Do Kwon, tarihi UST depegging‘de fonlarını kaybeden topluluk ve sahipleri için nasıl hissettiğini ortaya koydu. Ekibin, depegging olayı sırasında Luna Foundation Guard Bitcoin rezervlerinin kullanımını belgelemek için çalıştığını belirtti. Raporlara göre, LFG BTC rezervi yaklaşık 70.736 Bitcoin tutuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar