Tarih Belli Oldu Altcoin Uçtu! En Büyük Kriptolardan Biri!

Popüler kripto para için kritik tarih belli oldu ve fiyat yükselmeye başladı. Önümüzdeki günlerde devamı gelebilir.
19:09
14 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz aylarda zaten yaptığı anlaşmaların etkisiyle devasa ralliler gördü ve bugün de kritik tarihi açıkladı. Bunun akabinde fiyat yükselişi yaşandı. Duyurudaki tarihe yaklaştıkça popüler altcoinin daha da değerlenmesi olasıdır. En büyük 10 altcoinden biri ve sıralamada daha da yükselebilir.

MATIC Coin Haberleri

Ethereum ölçeklendirme projesi olan Polygon, sıfır bilgi kanıtı Ethereum Virtual Machine (zkEVM) bata ağının 27 Mart tarihinde yayına gireceğini duyurdu. Fiyatı duyurunun ardından hızla yükseldi. Polygon son blog gönderisinde beta ağının neleri içereceğini belirtmedi ancak ekibin önümüzdeki haftalarda Mart tarihine kadar daha fazla ayrıntı yayınlayacağını ve ağın güvenliğinin en yüksek önceliğe sahip olacağını yazdı.

Sıfır bilgi kanıtının önümüzdeki yıllarda çok daha fazla konuşulacağını 2021 yılında söylemiştik. Çünkü kripto alanındaki en önemli konulardan biri güvenlik ve diğer hız. ZK çözümleri hız ve güvenliği bir araya getiriyor. Bu alanda faaliyet gösteren blockchain girişimlerinin gelecekte daha da popüler hale gelmesi muhtemeldir.

Polygon (MATIC)

Ekim ayında Polygon, Ethereum geliştiricilerinin akıllı sözleşmelerini farklı bir dilde yeniden programlamak zorunda kalmadan ana blockchainden taşımalarına olanak tanıyan ZK rollup için EVM kullanan zkEVM test ağını yayına aldı. Blog gönderisine göre, test ağı yayına girdiğinden bu yana 75.000’den fazla ZK kanıtı üretildi ve 5.000 akıllı sözleşme dağıtıldı. Polygon’un kurucu ortağı Mihailo Bjelic son verdiği röportajda bunu Polygon POS ağına getirmenin yollarını aradıklarını söylemişti.

MATIC Coin fiyatı bu yıl kabaca %56 oranında arttı ve geçtiğimiz yıl çoğu altcoinden az düştü. Bunun arkasındaki temel sebep ekibin devasa şirketlerle yaptığı anlaşmalardı. Birçok dev kurumlar iş birliğine giden Polygon bu sayede MATIC Coin fiyatını da kripto kışından korumayı başardı.

MATIC Coin yazı hazırlandığı sırada 1,23 doların üzerinde bulunuyor. Duyurunun ardından fiyat BTC’nin de desteğiyle %5’in üzerinde artış yaşadı. Mainnet tarihine kadar detaylar netleştikçe fiyatı yükselişini sürdürmesi muhtemeldir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar