Tahminleriyle Nam Salan Analistten Bitcoin (BTC) İçin Çift Haneli Öngörü!

Kripto para analisti ve trader'ı Altcoin Sherpa, en büyük kripto para Bitcoin (BTC) için çift haneli sıçrayacağı öngörüsünde bulunarak iddialı bir çıkış yaptı.
08:06
2 Aralık 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakından  takip edilen bir kripto para analisti ve trader’ı Altcoin Sherpa, en büyük kripto para Bitcoin (BTC) için çift haneli sıçrayacağı öngörüsünde bulunarak iddialı bir çıkış yaptı.

“Altcoin’ler Daha İyi Performans Gösterecek”

Anonim kripto para analisti ve trader’ı Altcoin Sherpa, 188 binden fazla Twitter takipçisine Bitcoin’in 18 bin dolar seviyesine doğru bir ralli başlatmasını beklediğini söyledi ancak bir uyarıda da bulundu: En büyük kripto paranın henüz dibe vurmadığını düşünüyor.

Ayrıca, Bitcoin’in öngördüğü seviyeye ulaştığında bir tersine dönüş yapacağına inandığını söylerken, Bitcoin döngüsünden geçerken altcoin’lerin de iyi performans göstermesini beklediğini belirterek şunları ifade etti:

Genel fikir: BTC henüz makro olarak dibe vurmadı, ancak bence fiyatının sonunda 18 bin dolarlara çıktığını göreceğiz. Orada bir çöküş bekliyorum ve short pozisyon için uygun bir yer arıyor olacağım. BTC‘de bunlar olurken altcoin’lerin önümüzdeki birkaç hafta boyunca iyi performans göstermeye devam edeceğini düşünüyorum.

Altcoin Sherpa’ya göre, Bitcoin’in aşağı yönlü ivmesinin çoğu son zamanlarda dağılarak tükenme sinyali veriyor. Bununla birlikte, analist piyasa değerine göre en büyük kripto paranın ayı piyasasının dip noktasına ulaştığını düşünmüyor:

BTC: bir grup nötr mum, bu konuda gerçekten söylenecek bir şey yok. Anlık düşüş trendinin büyük kısmının sona erdiğini düşünüyorum ancak bunun makro dip olduğunu düşünmüyorum. Yine de potansiyel yeni dip seviyelerden önce 18 bin dolar ila 19 bin dolar seviyelerine inebileceğini göz ardı etmiyorum.

Analist, Bitcoin‘in 17 bin 500 dolar seviyesini aşması halinde 19 bin dolara kadar çıkabileceğini söylemeye devam ederken, 20 bin doların altına inecek olmasının yatırımcılar için bir bir short pozisyon açma fırsatı olabileceğini söyledi:

Bence fiyatın 17 bin 500 doları aştığını görmemiz gerekiyor. Eğer bu gerçekleşirse, sıradaki fiyatın 19 bin dolar olabileceğini düşünüyorum.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar