X

Tahminlerinde Yanılmayan Platformdan Cardano Raporu: 31 Temmuz!

Yaptığı doğru tahminler ile gündemde kalmayı başaran CoinMarketCap kripto para topluluğu, Temmuz ayında Cardano (ADA) fiyatından umutlu görünüyor.
17:00
6 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Yaptığı doğru tahminler ile gündemde kalmayı başaran CoinMarketCap kripto para topluluğu, Temmuz ayında Cardano (ADA) fiyatından umutlu görünüyor.

Cardano, Temmuz’da Değerini 2’ye Katlayacak

Kripto para piyasası son aylarda tarihinin en kötü dönemlerinden birine tanıklık ederken, kısa vadede Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerde toparlanma olup olmayacağı merak konusu oldu. CoinMarketCap kripto paratopluluğu, ADA’nın Temmuz sonunda 0,88 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. ADA, an itibariyle 0.45 dolardan işlem görüyor. Bu, %95,82 oranında büyük bir artış meydana gelebileceği anlamına geliyor. Ankette toplamda, 20.482 topluluk üyesi oy kullandı. Topluluk, aynı zamanda, ADA’nın  Ağustos sonunda 0.80 dolardan işlem yapacağını öngörüyor. Cardano, Ocak ayında 1,60 dolar seviyesinde iken, sene başından beri değer kaybetmeye devam etti. Bu dönemde birkaç kısa vadeli artış kaydedilmesine rağmen, genel olarak, fiyat hareketi umut vaat etmiyor.

ADA, gün içinde %3,85 ve önceki hafta boyunca %8,13 düşüşle 0,45 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, Cardano’nun piyasa değeri şu anda 15.2 milyar dolar. Yaşanan fiyat düzeltmelerine rağmen Cardano, testnet’te başarılı bir lansmandan sonra Vasil hardfork güncellemesi için son hazırlıklara başladı. Tarihsel olarak altcoin’ler hardfork olaylarından önce ralli yaptığı için, kritik güncellme ay sonuna kadar ADA’nın fiyatı üzerinde etkili olabilir. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Vasil hardfork’u ADA’nın ağdaki en büyük yükseltmesi olarak nitelendirdi ve ‘umutlarım hiç bu kadar yüksek olmamıştı’ dedi.

Santiment’ten Kritik Cardano Raporu

Kullanıcıların Cardano blok zincirindeki etkinliği, ADA fiyatındaki düşüşe rağmen ivme kazanmaya devam etti. Cardano Vakfı tarafından paylaşılan bir grafiğe göre, proje Haziran ayında önemli bir büyüme kaydetti. Bu grafik, Cardano’nun işlemler, tokenler, cüzdanlar, staking oranları ve geliştirici etkinliği dahil olmak üzere çeşitli segmentlerdeki performansını gösteriyor.

 

Kripto veri şirketi Santiment, Cardano’nun geliştirme faaliyetinin Haziran ayında en yüksek seviyeye ulaştığını bildirdi. Cardano Vakfı’na göre  bu veriler uzun vadede ADA ekosisteminin hak ettiği yere geleceğini gösteriyor. Haziran ayında Cardano’nun zincir üstü işlemlerinin %5,44 artarak 44,8 milyona ulaştığı ve böylece Mayıs’ın 42,5 milyon zincir üstü işlem rekorunu aştığı bildirildi. Santiment verileri, Cardano’nun zincir içi işlemlerinin yılın başından bu yana istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü gösteriyor. Bu durum, ADA’ya artan ilgiyi gösteriyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar