Tahminleri Bir Bir Çıkan Analistten Bitcoin ve Ethereum İçin 2 Kritik Seviye! İşte Yeni Yol Haritası

Üst düzey kripto para analisti ve trader'ı Altcoin Sherpa, en büyük iki kripto para Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için kritik seviyeleri işaretledi. İşte analistin yol haritası...
10:01
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Üst düzey kripto para analisti ve trader’ı Altcoin Sherpa, en büyük iki kripto para Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için ileriye dönük yol haritasını çıkardı. İşte analistin BTC ve ETH için çıkardığı yol haritası.

Analistin Bitcoin Yol Haritası

Anonim kripto para analisti Altcoin Sherpa, 10 binden fazla YouTube abonesi ile paylaştığı yeni bir videosunda, en büyük kripto para BTC‘nin 2023’ün en yüksek seviyesi olan 24 bin 200 doların üzerine çıkması ve o seviyenin üzerinde kalması halinde bunun yükselişin devam edeceğini göstereceğini belirterek şunları söyledi:

Bu yüzden 24 bin dolar civarındaki bu yüksek seviyeyi dikkatle takip ediyoruz. Eğer bu seviyeyi temiz bir şekilde kırar ve üzerinde kalırsak 26 bin dolar gibi bir seviyeye yükseldiğini ve yükselmeye devam ettiğini görebileceğimizi düşünüyorum. Bence bu, bu noktada net bir yükseliş yapısı oluşmasını sağlayacak.

Öte yandan analist, daha düşük bir tepe noktasının en büyük kripto para BTC’de düşüş göstergesi olacağını belirterek yatırımcıları uyardı:

Biliyorsunuz, bazı düşüş göstergeleri var, eğer daha düşük bir zirveye ulaşırsak yani 22 bin dolar veya 23 bin dolardan geri dönersek aşağı yönde hareket eder ve direkt 20 bin dolara ineriz.

Altcoin Sherpa’ya göre, Bitcoin mevcut seviyelerden yüzde 30’un üzerinde yükselebileceği ve ardından 2022’nin en düşük seviyesi olan 16 bin doların altına düşebileceği öngörüsüyle “Açık olmak gerekirse, aslında fiyatın tam olarak dibe vurduğunu düşünmüyorum. Fiyat daha da yükselirse, belki 25 bin dolara kadar çıkarsa şaşırmam. Her zaman 25 bin dolar ila 30 bin dolar aralığına çıkmasını bekledim ve sonunda 30 bin dolara çıkarsa şaşırmam. Ancak fiyatın 25 bin dolar ila 30 bin dolar aralığında işlem görmesi ve ardından 20 bin dolar ya da buna benzer bir seviyeye inmesi bana çok mantıklı geliyor. Ya da 17 bin dolar ya da 15 bin dolara…” ifadelerini kullandı.

ETH’de 2 Bin Dolar ve Üzerini Bekliyor

BTC’nin ardından ETH‘ye geçen Altcoin Sherpa, Bitcoin’in davranışına bağlı olarak, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto paranın mevcut seviyelerden yüzde 25’in üzerinde yükselebileceğini söyledi:

Ethereum genel olarak oldukça güçlü görünüyor. Ben hala 2 bin dolar civarındaki en yüksek seviyelerin gelmesini bekliyorum… Şahsen Bitcoin sabit kaldığı sürece 2 bin dolarlık bölgelere ulaşılacağına inanıyorum.

Analiste göre, yatırımcılar açığa alım (long) yapmak için Ethereum‘da bin 700 dolar seviyesinin üzerine çıkılmasını beklemeli:

2 bin dolarlık dolar bölgesinin üzerine çıkılmasını beklemek için bin 600 dolar ila bin 700 dolar seviyesinin kırılıp geçilmesi beklenmeli.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar