reklamı kapat

Sosyal Medya Devi Snapchat ICO Reklamlarını Yasaklıyor

23 Mart 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Facebook, Google ve Twitter’dan sonra şimdi de Snapchat, ICO reklamlarını yasaklama kararı aldı.

Cheddar.Inc Pazartesi günü yaptığı açıklamada Snapchat’in Şubat ayından itibaren ICO’larla ilgili reklamları kısıtladığını bildirdi. Bir şirket yetkilisi kendisine sorulması üzerine ICO reklamlarının yasaklandığını doğruladı; ancak bu yasağın kripto paralara yönelik olarak genişleyip genişlemeyeceği konusunda herhangi bir yorumda bulunmadı.

Snapchat şimdiye kadar diğer popüler sosyal medya platformlarına nazaran bu konuda kullanıcılarına karşı daha az korumacı davrandı. Ocak ayında Facebook kripto paralarla ilgili çoğu reklamı yasakladı. Google geçtiğimiz hafta, Haziran ayından itibaren Youtube gibi tüm yan kuruluşları da dahil olmak üzere kripto paralarla ilgili reklamların yasaklanacağını duyurmuştu.

Twitter da bu konuda harekete geçmek üzere. Henüz tam olarak doğrulanmamış olsa da yasağın kripto para birimleri ve borsalar gibi bazı istisnalar dışında ICO’ları etkilemesi bekleniyor. Ayrıca Twitter son aylarda iyice popülerleşmiş hale gelen isim benzerlikleri kullanılarak diğer kullanıcıları aldatan sahte hesapları da hedefliyor.

Kripto para reklamlarını sosyal medyada engellemeye yönelik çalışmalar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun ICO’lara yönelik sert eleştirilerinden sonra geldi.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER