X


Son Zamanların Popüler Coin’i Bu Noktadan Sonra Durdurulamayacak!

Son zamanlarda yatırımcıların merakla takip ettiği kripto paradan önemli dirençler belli oldu. 
10:12
17 Kasım 2020

Piyasa hacmi bakımından en büyük beşinci kripto para konumunda yer alan Chainlink (LINK) son zamanlarda 13 dolar bandına seyrediyor. Ancak bu seviyede oluşan yoğun satış baskısı sebebiyle fiyatını daha yukarı seviyelere taşıyamıyor. Aslında LINK uzun zamandır ETH’un fiyat hareketini yakından takip ediyor ve bu da ETH ile birlikte dün düşüş yaşamasına sebep oldu.

Chainlink Fiyatı

LINK’İn son zamanlarda 13 doların üzerinde kalamaması bu seviyede bir satış baskısı olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla analistler bu satış baskısı geçene kadar LINK’in bir konsolidasyon sürecinde kalabileceğini ifade ediyor.

Bunun yanında yapılan açıklamalara göre 13 doların üzerinde bir kırılma önemli olacak ve daha yüksek seviyeleri beraberinde getirecek. Ancak trendini tekrar boğaların lehine çevirmek yeterli olmayabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Piyasanın popüler analistlerinden Crypto Michaël, LINK’te takip ettiği önemli seviyenin 13.75 dolar bandı olduğunu ifade ediyor. Analiste göre bu seviyenin üzerine çıkana kadar LINK önümüzdeki haftalarda yatay olarak işlem görmeye devam edebilir. Token’ın bu bu seviyenin üzerine çıkıp çıkamayacağının ise Ethereum ve diğer altcoin’lere bağlı olduğu düşünülüyor.

LINK Fiyatı Sıkıştı Mı?

Yazının yayına hazırlandığı sırada LINK, 12,84 dolarlık seviyeden işlem görüyor ve 24 saat içinde %4’ün üzerinde bir artışla ilerliyor. LINK, ETH 440 dolara düştüğü zaman 11.80 dolara kadar gerilmişti. Dolayısıyla u seviye oldukça önemli bir toparlanma olarak nitelendirilebilir.

Öte yandan bu düşüşlerin kısa sürmüş olması ve alıcıların düşüş eğilimini tersine çevirerek fiyatı yeniden yüksek seviyeler taşımış olması da önemli bir hamle olarak nitelendiriliyor.

Önemli Direnç: 13 Dolar

Son zamanlarda 13 doların üzerine doğru her kırılma bir satış baskısı ile reddedildiği için 13 doların çok önemli bir direnç seviyesi olduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla eğer 13 dolarlık seviye bir destek noktası halini alırsa LINK çok daha yüksek seviyeleri görebilir.

Bunlara ek olarak Crypto Michaël Chainlink’in artış ivmesi kazanabilmesi için sadece 13 doların üzerine çıkmasının yeterli olmadığını ve kendi takip ettiği seviyenin 13.75 dolar olduğunu belirtiyor.

Öte yandan BTC’nin artışının altcoin’leri de hareket geçirdiğini ve Litecoin’in en iyi performans sergileyen kriptolardan biri olarak %20 arttığını da belirtmek gerekiyor. Litecoin’in artışı ve ETH’un güçlü duruşunun, LINK de dahil olmak üzere tüm altcoin’leri yukarı seviyelere taşıyabileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar