Son Dakika: Shell Ortaklığı Bu Altcoinin Fiyatını Hareketlendirdi! Ortaklığın Kapsamı Ne?

Özet

  • Gitcoin (GTC), Shell ile ortaklık haberinin ardından 1,197 dolara ulaştı.

  • Shell, Gitcoin'in fonuna bağışta bulunacak ve bir hackathon için destek verecek.

  • Gitcoin ve Shell dünya çapında iklim çözümlerini hızlandırmak için iş birliği yapıyor.

  • Piyasaya etkisi: Pozitif
17:39
14 Ağustos 2023

Bugünlerde BTC fiyatı sabit kaldığı için altcoinler de eğer pozitif ayrışamıyorsa düşüş eğiliminde seyrediyor. Haber akışına bağlı olarak bazı altcoinler istisna biçimde hareketleniyor. Bunlardan biri de biraz önce gelen Gitcoin duyurusunun ardından GTC Token oldu. Binance borsasındaki altcoin ortaklık haberiyle yükseldi.

İçerik Rehberi

GTC Token Neden Yükseliyor?

Gitcoin ve Shell dünya çapında iklim çözümlerini hızlandırmak için iş birliği yapacaklarını açıkladı. Karmaşık koordinasyon sorunlarını çözme potansiyeline sahip olan blockchain yenilenebilir enerji kaynaklarının benimsenmesini teşvik etmenin yanı sıra karbon piyasaları için şeffaflık ve doğrulanabilirlik sağlayan yenilikçi yollar sunarak enerji endüstrisi için fayda sağlayabilir. Gitcoin ekibi de Shell ile bu konuda birlikte çalışacak.

Gitcoin blog gönderisinde şunlar yazıyor;

“İş birliği, Gitcoin Hibe Programındaki önümüzdeki dört İklim Çözümleri turu için Gitcoin eşleştirme fonuna bir bağış ve bu yılın 4. çeyreğinde blockchain ile ilgili enerji kullanım durumlarına odaklanan bir hackathon içerecek. Gitcoin Hibe Programı, kaynakları toplulukların kendileri tarafından belirlenen topluluk ihtiyaçlarıyla uyumlu bir şekilde dağıtmak için Karesel Fonlamayı kullanan üç aylık bir girişimdir.”

Shell’in Blockchain ve Web3 İnovasyon Müdürü Vikram Seth şunları söyledi;

“Gitcoin ile çalışmak, dünyanın dört bir yanından en yeni projeleri keşfetmek ve desteklemek ve kalabalığın bilgeliğinden yararlanmak için yenilikçi finansman mekanizmalarından yararlanmak için harika bir yoldur.”

GTC Token fiyatı duyurunun ardından Binance borsasında 1,19 doların üstüne çıktı ve yazı hazırlandığı sırada 1,176 dolarda bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar