X


Son Dakika: Google, Kripto Para Sektörüne Giriyor!

Sırada kim var? Dev şirketler birkaç yıl için kripto para ekosistemine doluşabilir.
20:18
19 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin’in ve kripto paraların şu sıralar en fazla ihtiyaç duyduğu şey bu ve benzer haberlerdir. Dünyanın en büyük finans kurumlarının kripto paralarla ilgili yeni açıklamalarına her geçen gün şahit oluyoruz. Bugün akşam saatlerinde gelen haber ise hepsinden daha önemli olabilir.

Google ve Kripto Para

Google, ödemeler bölümünü genişletmek için eski PayPal yöneticisini işe aldı. Google yakın zamanda kripto para yatırımcılarına saklama hizmeti vermeye başlayabilir. Walter Bloomberg tarafından duyurulan haber kripto para topluluğunda büyük heyecan yarattı.

Kripto paralar artık ana akım haline geldiği için Google rahatlıkla böyle bir hizmet vereceğini yakında duyurabilir. Bundan birkaç yıl önce Adwords reklamlarında bile yasaklanan kriptolar artık şirketin bir iş kolu haline dönüşecek. Sadece birkaç yıl için yaşanan değişimi ve dönüşümü görmemek için kör olmak gerekiyor.

Dev Şirketlerin Gözü Kripto Paralarda

Yatırımcılar para kazanmak, teknoloji şirketleri varlıklarını devam ettirmek ve finans kuruluşları müşterilerini kaybetmemek için kripto para, metaverse ve NFT gibi alanlarla ilgilenmeye başladı. Facebook eğer kendini Meta olarak dönüştürüyorsa ve yüzlerce dev şirket NFT çıkarma yarışına girdiyse bunun en büyük sebebi kripto para ekosistemi ve başarısıdır. Bir zamanlar sadece siber saldırganların ve kumar oynamayı seven insanların kullandığı bir şey olarak tanımlanan Bitcoin, bugünlerde devletlerin, merkez bankalarının ve milyar dolarlık şirketlerin bilançolarına giriyor.

Halen geç mi? Bir sonraki yıllar geç olmaya devam edecek gibi görünüyor. Kripto para ekosistemine 2017 yılında girenler daha erken girmedikleri için pişman oldu, 2021 yılında kripto paralarla tanışanlar 2020 yılında kaçırdıkları fırsatlara hayıflandı. Bugün 2022 yılının ilk günlerindeyiz ve 2023 yılına ulaştığımızda geçmişe dönüp ne diyeceğimizi tahmin edebiliriz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar