X


Son Dakika: Dogecoin Sonunda Binance’te! Fiyat Uçuşa Geçti!

Dogecoin fiyatı Binance’in açıklamalarının ardından adeta uçuşa geçti...
12:00
5 Temmuz 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance beklenen adımı attı… Bugün erken saatlerde resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla Binance, Dogecoin’in yakında borsadaki kripto paralara arasında yer alacağını duyurdu.

 

Listeleme Ücreti: 0 BNB

Paylaşılan bir blog yazısına göre Dogecoin öncelikle Binance Coin, Bitcoin, Tether, Paxos ve USD Coin’e karşı işlem görecek. Bununla beraber şaşırtıcı bir şekilde proje için listeleme ücretinin 0 BNB olduğu açıklandı.

Öte yandan Dogecoin aslında bir internet geyiğinden ortaya çıktı ve şakayla karışık bir işleve sahip olarak hayatına başladı. Ancak zamanla işlem sıklığı açısından dünyanın en popüler kripto parası haline geldi. Dolayısıyla Dogecoin savunucuları bu duyurunun ardından duydukları heyecanı ve sevinci sosyal medya üzerinden dile getirdi. Dogecoin ile ilgili detaylı bilgiler paylaştığımız haberimize bu link üzerinden ulaşabilirsiniz…

Dogecoin Uçuyor

Ayrıca bu haberin etkisi fiyata da tabii ki yansıdı ve Dogecoin’in değeri arttı. “Binance Effect” diye adlandırılan ve kripto paraların Binance’de listelenmesinin ardından fiyatlarında görülen artış olarak tanımlanan etki sayesinde Dogecoin, adeta uçuşa geçti. Yazının yayına hazırlandığı sırada kripto para yaklaşık olarak %33’lük bir artışla 0,0042 dolardan işlem görüyordu.

Binance’in neden şaka amaçlı bir kripto parayı listelemeyi seçtiği belirtilmiyor. Ancak son günlerde Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin ve siber güvenlik firması sahibi John McAfee’nin Dogecoin hakkında olumlu açıklamalar yaptıklarına şahit olduk. Belki bu durum Binance’i etkilemiş olabilir. Ayrıca Elon Musk’ın da DOGE için kısa bir süre “çalıştığını” unutmamak gerekir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar