Son Dakika! Dev Borsa Yeni Altcoin Listeleyecek! 14 Kat Değerlendi!

Fiyatı son derece spekülatif şekilde artıyor ve tarihi zirvesini şu saatlerde oluşturuyor olabilir. Yatırımcıların buna göre dikkatli olması listeleme nedeniyle aceleci davranmaması gerekebilir.
20:04
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Altcoin listelemeleri daha fazla likidite anlamına geldiği için doğacak potansiyel talep nedeniyle fiyatları hızla artıyor. Elbette bunlar genelde suni yükselişler oluyor. Birçok kripto paranın ATH seviyesine Binance, Coinbase gibi borsaların listelemeleri sırasında ulaştığını görürsünüz. Belki de yine aynısı olacak. Peki hangi kripto para listeleniyor?

Altcoin Listeleme Haberleri

Gelen son dakika paylaşımına göre Coinbase borsası Blur (BLUR) Coin listelemesini yapacak. BLUR Token yatırma işlemlerini aktifleştiren borsa kullanıcıların Ethereum ağı üzerinden varlıklarını gönderebileceğini açıkladı. Elbette listeleme duyurunun ardından fiyatta da önemli bir artış oldu. BLUR Token fiyatı aniden %100’e yakın artışla 10 dolar seviyesini geride bıraktı. Fakat önemli bir uyarıya gerek var. Tek bir borsada işlem gören tokenin airdrop süreci henüz tamamlanmadı yani buradaki işlem gören token Huobi’nin PI Token hikayesiyle benzer bir şey de olabilir. O günlerde airdrop yapılmadan token işleme açılmıştı ve airdrop almayan kullanıcılar borsada işlem gören hayali tokene tepki göstermişti. İşlem hacmi ise aniden yükseldi. Sadece tek bir borsa işlem görmesi nedeniyle ani fiyat artışının sürmesi beklenebilir. Listeleme sırasında da borsaya muhtemelen az token girişi olacak bu durum da yarın bu saatlerde gerçekleşecek listelemede fiyatta artış getirebilir.

Fiyat artışı 20:23 itibariyle %300’ü geçti. Günün en düşük fiyatına göre ise BLUR Token 14 kattan fazla değerlendi.

Coinbase borsası yaptığı duyuruda şunları yazdı;

“Coinbase, Ethereum ağında (ERC-20 token) Blur (BLUR) için destek ekleyecektir. Bu varlığı diğer ağlar üzerinden göndermeyin, aksi takdirde fonlarınız kaybolabilir. Likidite koşulları sağlandığı takdirde alım satım yarın, 14 Şubat 2023’te başlayacaktır. Bu varlığın yeterli arzı sağlandığında, BLUR-USD çiftimizde işlemlerin aşamalı olarak başlatılacağını duyuracağız. BLUR desteği, desteklenen bazı yargı bölgelerinde kısıtlanmış olabilir. Coinbase, Deneysel etiketi ile BLUR için destek ekleyecektir.”

Blur Token (BLUR)

Coinbase borsası yüksek risk içeren ve kolay delist edilebilecek varlıkları “deneysel” etiketiyle listeliyor. Bunu Binance borsasının “inovasyon” etiketiyle aynı gruba dahil edebiliriz. Binance borsası da yüksek volatiliteye sahip ekstra riskli varlıkları bu etiketle işleme açıyor. BLUR Token şimdilik tek bir borsada işlem görüyor ve likidite oldukça düşük. Yani fiyatın ilerleyen saatlerde büyük borsaya giren tokenlerin ardından hızla düştüğünü görebiliriz. İşlem hacminin 50 bin dolar altında olduğunu düşünürsek fiyatın 100 bin dolarlık satışla ciddi değer kaybetmesi olasıdır.

Peki BLUR Token nedir?

Blur, NFT yatırımcıları için bir pazardır. Blur, pazar yerleri arasında tarama yapmanıza ve listelemenize imkan tanır. Diğer NFT platformlarından farklı olarak daha detaylı özelliklerle yatırımcıları kendine çekmeyi hedefliyor. Ekibin kendi bilgilendirmesine göre projede MIT, Citadel, Five Rings Capital, Twitch, Brex, Square ve Y Combinator gibi büyük firmalarda tecrübe edilmiş katılımcılar bulunuyor. Bununla birlikte Paradigm, 6529, Cozomo Medici, dhof, Bharat Krymo, Zeneca, OSF, MoonOverlord, icebergy, Deeze, Andy8052, Keyboard Monkey gibi yatırım şirketlerinin katılımıyla 14 milyon dolarlık yatırım aldılar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar