X


SON DAKİKA: Çin Hükümetine Bağlı Haber Kaynağından, Bitcoin ve Kripto Paralarla İlgili Baskı Açıklaması!

Xinhua News'ten Bitcoin ve kripto para çağrısı.
14:21
15 Mayıs 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 1 haftadır %15 düşüş yaşadı ve birçok yatırımcının söz konusu boğa sezonunun bittiğine inanmasına yol açtı. Özellikle Elon Musk’ın attığı adımlar ve piyasadaki manipülasyonun artması ise ülkeleri işin içine katmış olabilir.

Elon Musk’ın Etkisi Hala Silinmedi – Çin Harekete Geçecek mi?

Bitcoin (BTC) fiyatının 48.000 dolara kadar gerilediği anlarda gelen bir haber ise aslında düşüşün arkasındaki sebeplerden birisi olabilir. Çin piyasası ile ilgili son dakika haberlerini aktaran Wu Blockchain tarafından yayınlanan gönderiye göre, Çin hükümetine yönelik kripto para baskısı artıyor.

Çin hükümetinin “en üst düzey” haber kaynağı olarak görülen Xinhua News’in bugün yayınladığı bir haber ise Wu’ya göre tehlike çanlarının çaldığını göstermekte. Xinhua’nın bugünkü haberinde şu an kripto para sektöründe yaşanan kaos eleştirilirken, Çin’in bu yaşananlara dur demesi ve kripto para sektörüne baskı uygulaması gerektiği vurgulanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Xinhua’dan Çin Hükümetine Kripto Para Çağrısı

Çin’in sosyal medya platformu Baidu üzerinden de paylaşılan söz konusu haber, BTC için genel düşüş trendini daha da hızlandırmış olabilir. Xinhua haberinde konu hakkında şunlar ifade edilmekte:

“Bitcoin fiyatının geçtiğimiz yıldan bu yana gösterdiği rekor yükseliş, büyük bir çılgınlık yarattı. Elon Musk da dahil olmak üzere bazı ünlüler coinlerin reklamını yapmaya başladı. Dogecoin ve Shiba Inu fiyatları da Elon Musk yüzünden pump ile dump yaşadı.”

Xinhua’nın özellikle DOGE ve SHIB hakkında ifade ettikleri doğruluk payına sahip. Elon Musk’ın attığı son adımlar kendisine karşı olan tepkilerin artmasına neden olsa da Çin hükümetinin bu sebepten ötürü kripto para sektörüne yönelik baskıyı arttırması sektördeki düşüşü hızlandırabilir.

Çin Merkezli Borsada BTC Hacmi Arttı

Bitcoin ticari hacmine bakıldığında Hong Kong merkezli olmasına rağmen Çin’in en büyük kripto para borsalarından XT.com’un sadece BTC/USDT paritesindeki hacminin son 24 saat içerisinde 3 milyar dolara yaklaşıp neredeyse Binance’i yakalaması ise şu an Çin içerisinde bir hareketlilik yaşandığını gösteriyor. Normalde en büyük 11. kripto para borsası konumunda olan XT.com, şu an BTC ticari hacmine göre en büyük 2. kripto para borsası olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar