X


Son Dakika: Piyasada Neler Oluyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı 7.500 doları gördükten sonra yeniden 6.800'lü değerlere geriledi.
19:27
12 Mayıs 2019

Bitcoin (BTC) liderliğinde seyrine devam eden kripto para piyasası son günlerde bir hayli hareketli günler geçiriyor. 12 Mayıs Pazar sabahına yeni bir yükseliş trendiyle uyanan kripto severler gün içerisinde 7.500 dolara ulaşan BTC fiyatının keyfini sürdü. Son artışlara neden olabilecek muhtemel gerekçelerle ilgili yayımladığımız yazıya bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Okumakta olduğunuz haberin hazırlandığı sırada alınan verilere göre Bitcoin fiyatı hızlı bir düşüşe geçti ve 6.800 dolar seviyesine geri dönerek düzeltme yaptı.

Bitcoin Düzeltme Yaptı

Bitcoin son boğa piyasasında alışkın olduğumuz görkemli günlerine geri mi dönüyor? BTC’nin güncel grafiklerini inceleyen kullanıcılar bu soruyu sormaktan kendilerini alamıyor. 12 Mayıs Pazar günü fiyatını 7.500 doların üzerine taşıyan BTC bu performansıyla yedi gün içerisinde %25 oranında değer kazanmıştı. Ancak beklenen senaryolardan birisi gerçekleşti ve yaklaşık 48 saattir ciddi bir artış trendinde olan BTC düzeltme hareketi oluşturdu. 7.500 dolarda zirve yapan Bitcoin haberin hazırlandığı anda alınan Coinmarketcap verilerine göre yeniden 6.900 doların altına geriledi. Düşüş altcoin’lerde daha ciddi şekilde yankılandı ve piyasa kırmızıya büründü.

Dalgalı Grafikler

Bitcoin hakkında ortaya atılan sorunlardan birisi de volatilite (dalgalanma) ile ilgiliydi. Geçtiğimiz aylarda bu sorunu nispeten geride bırakan piyasa son günlerde yaşanan gelişmelerle yeniden dalgalı grafikler çiziyor. Gün içerisinde 7.500 dolara ulaşan BTC fiyatının düzeltme yaparak yeniden 6.900 dolara düşmesi son cümleye gerekçe niteliğinde. Kullanıcıların bu hareketli günlerde piyasayı yakından takip etmesi gerekiyor. Kripto kışı devam ederken BTC satın alıp hodl’layan kullanıcılarsa gün içerisinde neredeyse %100’e varan kazanç elde etmiş durumda. Son olarak BTC’nin son düzeltme hareketine rağmen son yirmi dört saati kazançla sürdürdüğünü ifade etmemiz gerekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar