Son Dakika: Binance’ten Resmi Açıklama Geldi! Milyonlarca Dolarlık Fon Ele Geçirildi!

Özet

  • Binance, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile son dakika duyurusu yaptı.

  • Binance, ABD kolluk kuvvetlerinin Kuzey Kore organize suçlarıyla bağlantılı hesaplardaki milyonlarca fonu ele geçirmesine ve dondurmasına yardımcı olduğunu açıkladı.

  • Yapılan resmi açıklamalara göre toplamda 4,4 milyon dolarlık fon ele geçirildi.
13:48
1 Haziran 2023

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile resmi bir duyuru yaptı. Twitter hesabından Federal Newswire Raporunu paylaşan Binance, ABD kolluk kuvvetlerinin Kuzey Kore organize suçlarıyla bağlantılı hesaplardaki milyonlarca fonu ele geçirmesine ve dondurmasına yardımcı olduğunu açıkladı. Federal Newswire Raporuna göre ABD kolluk kuvvetleri tarafından 4,4 milyon dolarlık fon ele geçirildi.

4,4 Milyon Dolarlık Fon Ele Geçirildi

Mevcut işlem hacimlerine göre global ölçekte dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile resmi bir duyuru yaptı ve paylaşımında Federal Newswire Raporuna referans verdi. Binance, Amerika Birleşik Devletleri kolluk kuvvetlerinin Kuzey Kore organize suçlarıyla bağlantılı hesaplardaki milyonlarca fonu ele geçirmesine ve dondurmasına yardımcı olduğunu açıkladı. Federal Newswire Raporuna göre Kuzey Kore organize suçlarıyla bağlantılı hesaplardaki toplamda 4,4 milyon dolarlık fon, ABD kolluk kuvvetleri tarafından ele geçirildi.

Kripto para borsası Binance, yaptığı resmi açıklamada, suç ile bağlantılı fonların tespitinde ve bu fonların dondurulmasında Binance’in ABD kolluk kuvvetler ile çalışmaya ve dünya çapında suçla mücadeleye katkı sunmaya devam edeceğini belirtti.

Binance Yetkililerinden Açıklamalar

Binance‘in resmi sosyal medya hesaplarından ve Binance yetkililerinden ardı ardına yapılan açıklamalarda, dünya çapında organize suçlarda kripto para kullanımını önlemek ve yasa dışı kripto faaliyetlerinin önüne geçmek amacıyla yetkili kurumlar ile çalışmaya devam edileceğinin altı çizildi.

Binance’in küresel istihbarat ve soruşturma başkanı Matt Price, Binance tarafından paylaşılan bir videoda, birçok insanın kriptonun anonim olduğuna inandığını, bunun da yasadışı aktörlerin suç işlemek için kullanmasını kolaylaştıracağına yönelik bir fikre sahip olduğunu ancak durumun tam tersi olduğunu ifade ederek Blockchain teknolojisindeki şeffaflığa vurgu yaptı:

“Kriptonun anonim olduğu ve yasadışı faaliyetlere olanak tanıdığı efsanesi aslında tam tersidir. İşlemlerin kamuya açık olarak kaydedilmesi, gerçekte ne olduğuna dair kalıcı bir kayıt bırakıyor. Soruşturma araçlarını, soruşturma yetkilerini, yasal bilgi talep etme yetkilerini kullanan müfettişler, aslında çoğu durumda, bu faaliyetleri kimin yürüttüğünü geleneksel bir mali soruşturmada olduğundan daha kolay tespit edebilirler.”

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar