reklamı kapat

Son Dakika: Binance, Bitcoin SV’yi Platformundan Çıkardı!

Beklenen oldu ve Binance borsası Bitcoin SV'yi platformundan çıkardı.
17:40
15 Nisan 2019

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance beklendiği üzere en büyük 12. kripto para Bitcoin SV’yi (BSV) platformundan çıkardı.

Henüz geçtiğimiz saatlerde Changpeng Zhao’nun Craig Wright’a savaş açtığını CoinTürk okurlarıyla paylaşmıştık. Konuyla ilgili haberimize buradan erişebilirsiniz. Zhao’nun borsası Binance gereken hamleyi yapmakta gecikmedi ve Bitcoin SV’yi kulağından tutup kapı dışarı attı. Haber henüz çok yeni olduğu için Bitcoin SV fiyatı haberimizin hazırlandığı sırada çok büyük bir düşüş göstermedi, buna rağmen günlük %8,40’lık düşüşle 64,51 dolardan işlem görüyor.

Ne Yaşandı?

Bitcoin SV projesinin başındaki ikili Craig Wright ve Calvin Ayre, Wright’ın Satoshi Nakamoto olduğu iddiasına karşı çıkanlara “yasal tebligat” gönderdiklerini açıkladı. Bunun üzerine kripto para camiası harekete geçti ve Bitcoin SV’nin borsalardan delist edilmesi için kampanya başlattı.

Binance’in Duyurusu

Binance CEO’su Changpeng Zhao da geçtiğimiz günlerde Bitcoin SV’yi delist etme tehdidinde bulunmuştu. Bugün sonunda beklenen oldu ve Binance’ten yapılan resmi duyuruda Bitcoin SV’nin 22 Nisan’da delist edileceği ve borsadaki işlemlerine son verileceği açıklandı. Ayrıca BSV 22 Temmuz’a kadar borsadan çekilebilecek.

Changpeng Zhao Twitter hesabında duyurunun linkini paylaşarak “doğru şeyi yapın” yorumunu yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.