Son Dakika! Altcoin Uçuyor! Çin’in Teknoloji Deviyle Anlaştı!

Aralık ayında bu altcoinin metaverse hedefleri doğrultusunda yaşadığı dönüşümden bahsetmiştik. Beklenen oldu son ortaklıkla birlikte fiyatı hızla yükseliyor.
18:36
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasalarına devasa bir ilgi var ve 2022 iflasının ardından da bu talep artan bir hızla devam ediyor. Popüler altcoinlerden biri Çin’in en büyük teknoloji ve yapay zeka şirketlerinden biriyle ortaklık imzaladı. Fiyatı aniden %15’in üzerinde arttı ancak devamı gelebilir. Avalanche ekibinin Amazon ile yaptıkları anlaşmanın ardından neler olduğunu dün gibi hatırlıyoruz.

EGLD Coin Neden Yükseliyor?

Finans, kamu yönetimi ve dijital kimlikten nesnelerin internetine ve ötesine kadar, blockchain teknolojileri devasa kullanım alanlarına sahip. MultiversX popüler EGLD Coin’in yeni adı ve Tencent ile anlaştıklarını duyurdular. Bu anlaşma Çin’in en büyük teknoloji şirketlerinden biriyle yapıldığı için ekstra öneme sahiptir. Duyuruda şunlar yazıyordu;

“Bugün, dünyaca ünlü teknoloji şirketi Tencent’in bulut işi olan Tencent Cloud ile stratejik iş birliğimizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Birlikte, Web3 ve Metaverse alanında değer yaratmaya yönelik yeni yollar keşfetmek için MultiversX blockchaininden ve ürün paketinden yararlanacağız. Tencent Cloud’un rolü, Web 3.0 topluluğunun alışık olduğu ve en rahat ettiği şekilde Web 3.0 için bir teknoloji sağlayıcısı olmaktır. Oyun, ses ve video alanlarında yılların deneyimine sahip olan ve daha sürükleyici bir deneyim için dünyanın önde gelen bilgi işlem gücü, depolama, ağ ve medya teknolojilerinden yararlanan Tencent Cloud, Web 3.0 kuruluşları ve geliştiricileri için güçlü bir teknolojik destek sağlamaktadır. İki şirket arasındaki mevcut sinerji, MultiversX’in üç stratejik Metaverse ürünü olan xPortal, xFabric ve xWorlds’ü tanıtması ve Tencent Cloud’un Web3.0 dünyasına ve Metaverse alanına olan bağlılığıyla daha da güçlendi. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketi, MultiversX’in uygulamaları ve hatta blockchainleri dağıtmak için kodsuz bir arayüzden, dünyalar arasında köprü görevi gören sezgisel bir ağ geçidine ve tüm Metaverse araçları yığınına kadar uzanan çözümlerinden de yararlanabilecek.”

Ayrıca, MultiversX ağını oluşturan 10.000’den fazla sunucu yakında Tencent Cloud’un altyapı hizmetleri üzerinde çalışacak.

MultiversX ve Tencent

Tencent Cloud sayesinde artık kolayca node çalıştırmak da mümkün hale gelecek. Avalanche ve AWS bu konuda da bir anlaşma yapmıştı. Ayrıca Solana ve Google Cloud benzer bir iş birliğine gitti. Bu son adımlar merkezi Cloud hizmetlerinin kripto endüstrisindeki kullanım potansiyelini önemsediğini gösteriyor. Web3 geleceğine inanan sadece kripto şirketleri değil, dünyanın en büyük şirketleri bu konuda önemli adımlar atıyor. Bunun altcoin fiyatlarına yansımasının da net biçimde görüyoruz.

MultiversX CEO’su Beniamin Mincu şunları söyledi;

MultiversX‘in küresel olarak ölçeklenebilir, açık, birleştirilebilir ve birlikte çalışabilir bir Metaverse dünyaları ekosisteminin omurgasını sunmaya odaklanması, Tencent Cloud ile stratejik ortaklığımızda belirleyici bir faktördür. Tencent Cloud ile çalışmaktan ve bu vizyonu genişletmekten heyecan duyuyoruz.”

Tencent Cloud International Avrupa Başkan Yardımcısı Leo Li ise şunları söyledi;

“En iyi süper ölçekli altyapıyı sağlamaktan bulut çözümleri için tek durak noktası oluşturmaya kadar, küresel Web 3.0 topluluğunun sanal ve gerçek dünyalar arasında daha derin bağlantılar kurmak için kritik teknolojileri benimsemesini desteklemeyi amaçlıyoruz.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar