X


Son 3 ayda Yüzde 300’den Fazla Artış: AVAX’ta Fiyat Hedefleri!

Avalanche (AVAX) fiyatı son 3 ayda yüzde 300’ün üzerinde artış yaşadı ve analistler bu artış hamlelerinin devam etmesini bekliyor. 
15:01
17 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yaklaşık üç ay önce bugün, Avalanche Foundation, akıllı sözleşmeler platformu Avalanche‘ın (AVAX) DeFi ekosistemine daha fazla uygulama ve varlık getirmeyi amaçlayan “180 milyon dolarlık bir likidite madenciliği teşvik programı” olan “Avalanche Rush”ı duyurdu. Bu hamle Avalanche ve AVAX için adeta bir dönüm noktası oldu.

AVAX Fiyatı

Piyasa değeri bakımından en büyük 12. kripto para konumunda bulunan AVAX son zamanlarda sürekli yeni rekorlara imza atıyor. Son 24 saatte piyasada kızıl renk hakimken yüzde 10’nun üzerinde artış yaşayan AVAX, son bir haftada %7’nin ve son 1 ayda da %80’nin üzerinde artış kaydetti.

Buna ek olarak AVAX bundan 3 ay önce 30 dolar bandında işlem görüyordu. Dolayısıyla kripto para biriminin son 3 ayda yaklaşık olarak %300’den fazla artış yaşadığı da ifade edilebilir.

Analistler AVAX’ın ilerleyen günlerde yeni rekor seviyelere imza atmasını yıl bitmeden de 200 doları görmesini bekliyor. Bu noktada 180 doların önemli bir direnç olabileceği ifade ediliyor. Ancak yatırımcıların 200 dolara giden yolda AVAX’ın hala çok çaba sarf etmesi gerektiğini unutmaması gerekiyor.

Avalanche Nedir?

Avalanche’in teknik belgelerinde proje ile ilgili, “Avalanche, birlikte çalışabilir, yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir ekosistemde merkezi olmayan uygulamaları ve kurumsal blok zinciri dağıtımlarını başlatmak için açık kaynaklı bir platformdur. Avalanche, neredeyse anında işlem kesinliği ile küresel finans ölçeği için oluşturulmuş ilk merkezi olmayan akıllı sözleşmeler platformudur. Solidity kullanıma hazır olduğu için Ethereum geliştiricileri hızla Avalanche’ı geliştirebilir.” sözlerine yer veriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar