Son 2 Haftanın En Düşük Fiyat Seviyelerine Yaklaştı: Değer Kayıplarına Hız Kazandıran SHIB’de Trend Tersine mi Dönüyor?

Özet

  • Ağustos ayının başlarından bu yana güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayan SHIB, hafta başından bu yana kaydettiği değer kayıpları ile birlikte yeniden düşüşe geçti.

  • Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde çift haneli değer kayıpları kaydeden SHIB, 0,0000086 dolar seviyelerine geriledi.

  • Ayrıca SHIB, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında, yüzdelik olarak günün en çok değer kaybeden kripto para birimi oldu.

  • Piyasa etkisi: Nötr
23:40
17 Ağustos 2023

Kripto para piyasasının sabah saatlerinden bu yana güçlü bir düşüş ivmesi yakalaması ile birlikte lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) de 28.000 dolar seviyelerinin altına geriledi. Piyasadaki düşüş eğiliminin de etkisiyle değer kayıplarına hız kazandıran SHIB, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %10’dan fazla değer kaybederek 0,0000086 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Piyasa Yeniden Düşüşte

Kripto para piyasası, haftanın başlarında yükselişe geçmesine karşın hafta içerisinde yeniden düşüşe geçti ve sabah saatlerinden bu yana da güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatte ortalama %4 değer kaybederek gün içerisinde 28.000 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Piyasa değeri yüksek çoğu kripto para birimi, gün içerisinde çeşitli oranlarda değer kayıpları kaydetti. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap (CMC) verilerine göre ise 1,11 trilyon dolar seviyelerine kadar geriledi. Ağustos ayının başlarından bu yana güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayan SHIB de piyasadaki düşüş eğiliminin etkisiyle yeniden düşüşe geçti.

SHIB’teki Değer Kaybı Hız Kazanıyor

Shiba Inu (SHIB), kripto para piyasasındaki düşük volatiliteye rağmen Ağustos ayının başlarından bu yana güçlü bir yükseliş ivmesi yakalamış ve piyasadan pozitif ayrışmıştı. SHIB, bu süreçte 0,000008 dolar seviyelerinden 0,000011 dolar seviyelerine yükselse de kripto para piyasasının güçlü bir düşüş ivmesi yakalaması ve lider kripto para birimi BTC‘nin 28.000 dolar seviyelerinin altına gerilemesi ile birlikte yeniden düşüşe geçti ve başlattığı yükseliş hareketi büyük ölçüde tersine döndü.

Son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde %15’e yakın bir değer kaybı kaydeden SHIB, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de %10’dan fazla değer kaybederek 0,0000086 dolar fiyat seviyelerine geriledi ve son 2 haftalık zaman dilimi içerisinde kaydedilen en düşük fiyat seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. Ayrıca SHIB, CMC verilerine göre piyasa değeri yüksek 100 kripto para birimi arasında, yüzdelik olarak günün en çok değer kaybeden kripto para birimi oldu.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar