X

Solana’ya (SOL) 50 Milyon Dolarlık Nakit Girişi!

CoinShares'in raporuna göre, piyasadaki düşüşe rağmen Solana (SOL), yüksek miktarlarda nakit girişleri kaydetti.
12:15
14 Eylül 2021

Dijital varlık yöneticisi CoinShares tarafından hazırlanan bir rapora göre, kurumsal yatırımcılar geçen haftaki piyasa düzeltmesine rağmen Solana yatırım ürünlerini satın almaya devam etti.

Solana’nın Etkileyici Fiyat Performansı

CoinGecko verilerine göre, bu yıl %13.000’in üzerinde yükselen Solana fiyatı, 9 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan (ATH) 213,47 Amerikan dolarına ulaştı. Solana, geçen hafta XRP’yi geçerek piyasa değeri bakımından 6. sıraya yerleşmesine karşın, yazının yazıldığı an itibariyle 166,78 dolar fiyat seviyesi ile tekrardan 7. sıraya gerilemiş durumda. Geçen haftaki fiyat düşüşleri sırasında Solana’nın fiyatı, bir önceki haftaya göre %24 artarak etkileyici bir performans gösterdi. SOL’un bu etkileyici fiyat performansı, nakit girişlerini de haliyle tetikledi. CoinShares yatırım stratejisti James Butterfill, Solana’nın diğer tüm kripto varlıkları gölgede bırakarak 50 milyon dolarlık nakit girişleri kaydettiğini yazdı.

Piyasaya 57 Milyon Dolarlık Nakit Girişi

CoinShares’in bildirdiği üzere, dijital yatırım ürünleri geçen hafta (üst üste 4. nakit girişi haftası olan)  57 milyon dolarlık nakit girişleri gördü. Lider kripto para Bitcoin (BTC) 0,2 milyon dolarlık tutarından küçük bir nakit girişine sahipken, ikinci en büyük kripto para olan Ethereum‘da (ETH) ise 6,3 milyon dolar tutarında nakit çıkışları kaydedildi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Butterfill, yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmeye devam ettiğini yazdı. Geçen hafta Cardano’ya (ADA), çoklu varlık ürünlerine (mulit-asset products) , XRP’ye ve Polkadot’a (DOT) nakit girişleri sırasıyla 3,5 milyon Amerikan doları, 3,2 milyon Amerikan doları, 3,1 milyon Amerikan doları ve 1,7 milyon Amerikan doları idi. Cardano da yatırımcıların heyecanla beklediği Alonzo güncellemesini başarıyla tamamladı ve sonunda blok zincirine akıllı sözleşme işlevselliğini getirdi. Bu güncellemenin fiyat performansına ve nakit girişlerine olumlu yansıdığı söylenebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar