Şok! Gelişme! İngiltere Kraliçesi Elizabeth Öldü: Bu Meme Coin Yüzde 28.000 Arttı!

İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth, 96 yaşında yaşamını yitirdi. Yaklaşık bir asra tanıklık eden Kraliçe, İngiltere'nin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı oldu.
13:15
9 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth, 96 yaşında yaşamını yitirdi. Yaklaşık bir asra tanıklık eden Kraliçe, İngiltere’nin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı oldu.

Kraliçe, Kripto Paralara Yatırım Yaptı mı?

Kraliçe’nin ölümünün ardından 73 yaşındaki oğlu Charles, tahta geçerek İngiltere Kralı oldu. Daha önce, İngiltere kraliçesi ikinci Elizabethin kripto paralara ilgi duyduğunu ifade eden haberler 2020’de blockchain topluluğu içinde büyük bir heyecan yaratmıştı. İngiliz Blockchain Derneği dergisinin altıncı baskısını kraliçeye gönderdikten sonra kraliçeden teşekkür mektubu almıştı. Kraliçe gibi önemli bir figürün emekleme döneminde olan sektörü fark etmesi, manşetlere taşınmıştı. Geçmiş verileri incelediğimizde, kraliyet ailesinin hiçbir üyesi tarafından bugüne kada  kripto para birimleriyle ilgili  kamuya  bir açıklama yada destek mesajı yayınlanmadı.

2020de yayınlanan The Sunday Times Zenginler Listesinde Kraliçe 372inci  sırada yer alıyordu .The Timesa göre Kraliçe II. Elizabeth’in net değeri 350 milyon sterlin civarında. Bu rakam, Elizabet’i Kraliyet ailesinin açık ara en zengin üyesi yapıyor. Forbes tüm İngiliz monarşisinin toplam net değerinin yaklaşık 725 milyar sterlin olduğunu açıklamıştı. Kraliyet ailesinin üyelerinin kripto paralara yatırım yaptığına dair hiç bir kanıt ya da açıklama bulunmuyor. Kraliçenin İngiliz Blockchain Derneğinin dergisine verdiği yanıt, geçen yıl dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak bazı dolandırıcılar sahte projelerinde kraliyet mensuplarının isimlerini kullanmaktan kaçınmıadılar. Örneğin bir dolandırıcılık vakasında, proje geliştiricileri  Sussex Dükü Prens Harry ve Düşesi Megan Markleın’in projeyi desteklediğini söyleyerek yatırımcıların parasını alıp ortadan kaybolmuştu.

Queen Elizabeth Inu, Ay’a Fırladı!

Kraliçenin ölümünden sonra, dün kripto para piyasası ilginç meme coin’lerin akınına uğradı. Güncel verilere göre, fırsatçılar boş durmadı ve 40’ın üzerinde kraliçe temalı meme coin piyasaya sürüldü. Özellikle Queen Elizabeth Inu, Queen Elizabeth Coin, Sprit of Elizabeth II gibi isimleri kullanan coin’ler şaşkınlık yarattı. Binance Smart Chain’de (BSC) 30’un üzerinde meme coin oluşturuldu.

İlginç Bir Şekilde, BSC tabanlı Queen Elizabeth Inu, son 24 saatte yüzde 28.000 artış kaydetti. Ayrıca önde gelen NFT platformu Open Sea’de kraliçe temalı bir NFT koleksiyonu piyasaya sürüldü. Uzmanlara göre, bu tokenelrin ömrü uzun olmayacak ve ‘pump&dump’ sayesinde bir anda fırladılar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar