reklamı kapat

SIX, Bitcoin Cash ETP’sine Yeşil Işık Yaktı

İsviçre bir kez daha kripto paralar konusunda baskın olduğunu kanıtladı...
13:00
6 Temmuz 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Bitcoin Cash kurucusu Roger Ver dün Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla,piyasa değeri bakımından beşinci sırada yer alan kripto para Bitcoin Cash ETP’sinin (borsada işlem gören ürün), İsviçre’nin en büyük borsalarından olan SIX’de listelenmeye başladığını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre Bitcoin Cash (BCH), ABCH sembolü altında borsada listeleniyor.

 

Bitcoin Cash ETP, Londra merkezli fintech firması Amun’da Hany Rashwan’ın öncülüğünde listelendi.  Yeni yatırım ürünü, bizzat “Bitcoin Jesus” olarak da bilinen Roger Ver tarafından 25.000 BCH ile desteklendi.

Ver, yaptığı açıklamalarda konuyla ilgili şunları dile getirdi:

Bitcoin Cash, kripto ekosisteminde bir oyun değiştirici haline geliyor. Amun da Bitcoin Cash’in küresel kabulünü sağlamlaştırmaya yardımcı olacak.

BCH ETP’sinden Önce

SIX, ABCH’den önce üç tanesi ayrı ayrı kripto paralar ve iki tanesi çeşitli kripto paralardan oluşan beş tane kripto para ETP’si listeliyordu. Tek tek listelenen kripto paralar Bitcoin, Ethereum ve Ripple’dı. Şimdi bunlara Bitcoin Cash de eklenmiş oldu.

Kripto paraların dünyanın önde gelen borsaları ve finansal şirketlerinde işlem görmeye ya da kabul görmeye başlaması her zaman piyasa adına önemli adımlar oldu. Kripto tabanlı ETP’ler kurumların kripto para birimlerin, hisse senetleri ve tahvillerle aynı şekilde değerlendirmelerine olanak tanıyor.

Öte yandan İsviçre’nin adı son zamanlarda kripto paralarla çok anılıyor.

Belirsiz küresel ekonomik durum sebebiyle insanların “güvenli liman” olarak görülen İsviçre frangına ve Japon yenine yönelmesinin yanı sıra Bitcoin’in de bu sınıfa girmeye başladığı haberini sizlerle paylaşmıştık.

Ayrıca Cambridge Üniversitesi’nin yaptığı son çalışmada Bitcoin’in bir yılda İsviçre’nin tüm elektrik tüketimi kadar elektrik tükettiği ortaya çıktı.

https://u.today/six-swiss-exchange-green-lights-bitcoin-cash-etp

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.