X

Sıfır Yatırımla,100 Kat Değerlenebilecek Altcoinler Elde Edin!

İnternet bağlantınız, vaktiniz ve yeterince sabrınız varsa hiç yatırım yapmadan yüksek potansiyelli altcoinler kazanabilirsiniz.
19:40
9 Ocak 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Yeni bir projeye henüz borsa listelemeleri olmadan yatırım yapan kişiler, eğer dolandırılmazsa 100x’i aşan kazançlar elde edebiliyor. Yani erken dönem yatırımları hem kazançlı hem de tüm paranızı kaybetme riskine sahipsiniz, peki bunu ücretsiz bir yolu yok mu? Kesinlikle var, işte başlıyoruz.

Ücretsiz 100x Potansiyeli Kripto

Başlık tam bir tuzağı andırıyor. Fakat öyle değil, eğer interneti doğru şekilde kullanabiliyorsanız 100x potansiyelli kripto paralar elde edebilirsiniz. Eğer elde ettiğiniz şeyler size para kazandırmazsa tek kaybettiğiniz şey zaman olur. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Airdrop’lar, ön satışlar, IDO‘lar tonlarca token dağıtım mekanizması bulunuyor. Bunların önemli bir kısmı ücretli ancak sizin odak noktanız belirli görevleri yaparak ücretsiz token kazanabileceğiniz etkinlikler olacak.

Token Kazanmak

Dünyada çok sayıda jeton var, her tokenin benzersiz bir arzı ve dağıtımı var. Token dağıtımları büyük ölçüde topluluğa gidiyor. Her projenin belirteçlerini dağıtmak için farklı bir yolu vardır. Airdrop‘lar kriptodaki en yoğun ilgi gören alanlardan biridir.

Ücretsiz bir şekilde kripto para elde etmek için interneti aktif olarak kullanmalısınız. Sosyal medyada dolaşıma giren yeni projeleri hızla radarınızda tutmalısınız. Bunun için size yardımcı olacak çok sayıda sistem bulunuyor. Bunlardan biri CoinMarketCal’dır. Burada hemen hemen tüm projelerin Airdrop takvimlerini, listeleme haberlerini tamamını izleyebilirsiniz.

Yeni kripto para projeleri genellikle toplam arzın bir kısmını topluluğuyla paylaşma yoluna gider. Bunun birkaç faydası vardır.

 1. Sıfırdan topluluk oluşturması kolaylaşır.
 2. Ücretsiz token alan topluluk üyeleri genellikle onların sosyal medyada bedava savunuculuğunu yapar ve proje neredeyse sıfır maliyetle reklam işini çözmüş olur.
 3. Projenin holder verileri yukarı taşınır.
 4. Bedava token alan topluluk üyeleri daha fazla yatırımcının projeye dahil olmasını sağlar.

Bedava peynir sadece fare kapanında olur, elbette projenin size verdiği 0 dolarlık tokenlerin karşılının ödemeniz gerekir.

 1. Token hakkedişi için topluluk üyelerinin belirli görevleri yerine getirmesi istenir.
 2. Projeye 1-3-5 talebe göre yeni kullanıcıyı davet etmeniz gerekebilir.
 3. Sosyal medya hesaplarınızda projeyi paylaşmanız ve minimum etkileşimi almanız gerekebilir.

Bu şartlar uzar gider. Günün sonunda görevleri yerine getirip bedava tokenlerinizi alırsınız. Topluluk büyür ve ilk borsa listelemesi gelir, sonrasında ikinci ve üçüncü borsada da token listelenir. Sıfır maliyetle (sadece zamanınızı sermaye yaparak) elde ettiğiniz tokenleri satma zamanınız gelmiştir.

Fakat unutmamanız gereken bazı detaylar var.

 • Metamask tarzı merkeziyetsiz cüzdanları kullanmayı öğrenmelisiniz. Çoğu token için buradan cüzdan oluşturacaksınız.
 • 100 projeye katılıp airdrop almak için görev yapacaksınız. Bunların 25 tanesi size gerçekten token gönderecek. Token gönderenlerin de sadece birkaç tanesi borsa listelemelerine kadar yaşayacak ve para kazanacaksınız. Yani sıfır maliyetle 100x sepeti oluşturacaksanız sabırlı olmalısınız.
 • Sizden KYC isteyen airdrop kampanyalarına katılmayın.
 • Airdrop için ön yatırım ve benzeri şekilde sizden para talep eden projelerden uzak durun eğer amacınız sıfır maliyetle yatırımsa cebinizden para çıkmasın, en azından dolandırılmamış olursunuz.
 • Airdrop için katılacağınız projelerin önemli bir kısmı dolandırıcı çıkacak, boşa uğraşacaksınız bunu bilerek bu işe zaman harcamalısınız.

Evet Coinmarketcal dışında bu tarz airdrop kampanyaları için güzel Telegram grupları da bulunuyor. İnternette kısa bir araştırma yaparak hepsine ulaşabilirsiniz. Unutmayın ihtiyacınız olan tek şey zaman ve internet bağlantısı, daha fazlası değil.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar