X


SICAK GELİŞME: Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer Yakalandığı İddia Ediliyor

Thodex kurucusunun yakalandığı iddia ediliyor.
14:34
15 Mayıs 2021

Thodex kripto para borsasının kaçak kurucusu Faruk Fatih Özer‘in Arnavutluk içerisinde henüz yakalanmadığı ancak operasyonda sona gelindiği ve işlemlerin 48 saat içerisinde bitirilip Türkiye’ye iadenin yapılmasının beklendiği iddia ediliyor.

Thodex CEO’sunun İadesi 48 Saat İçerisinde Başlayabilir

TRT Haber tarafından aktarılan bir habere göre, Thodex operasyonunda birkaç gün içerisinde sona gelinecek ve kaçak kurucu Türkiye’ye iade edilecek. Üst düzey bir emniyet yetkilisine dayandırılan haberde, Özer’in yakalanmasının ve operasyonun bitirilmesinin birkaç gün içinde tamamlanmasının beklendiği vurgulandı. Arnavutluk’a göreve giden Türk polis ekiplerinin geri döndüğü ve yakalanma ile beraber iadenin 48 saat içerisinde tamamlanacağı vurgulandı:

“Faruk Fatih Özer yakalandığında ilk olarak Arnavutluk adli makamlarının karşısına çıkarılacak. Ancak Arnavutluk sınırları içinde bir suç işlemediği için bu ülkede yargılanmayacak. Kırmızı bültenle aranan Özer’in pasaportu tahditli olduğundan, kendisine yeni pasaport çıkartılacak. Ardından da İnterpol’e teslim edilecek. 48 saat içinde Türkiye’ye iadesi gerçekleşecek.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Faruk Fatih Özer’e Yardım Eden Kişi, İtirafçı Oldu

Buna ek olarak daha önceki güvenlik kamerası görüntülerinde Özer’e yardım ettiği görülen kırmızı montlu kişi olarak da bilinen Altjan Canaj‘ın yakalandığı da iddia edilmekte. Canaj’ın Özer’e yardım ettiğini itiraf ettiği ancak Özer’in suçlu olduğunu sonradan anladığını belirttiği görülüyor.

Canaj, 15 gündür polisten kaçtıklarını ve Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk içerisindeki bir gıda ürünü tedarikçisi ile beraber saklandığını aktardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • mert
    1 ay önce

    Tg’de yakalandı yazmışsın. Burada yakalanmış olabilir diyorsun. Takipçi kaybetme.

    3