Sıcak Gelişme! Opensea Büyük Bir Desteği Sonlandıracağını Açıkladı!

Özet

  • Opensea, BSC ağına olan desteğini sonlandıracağını açıkladı.

  • Yatırımcılar transferlerini gerçekleştirmeye devam edebilecekler.

  • Opensea 2 yeni ağı bünyesine ekledi.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
23:10
18 Ağustos 2023

NFT denilince akla gelen belki de ilk şey olan Opensea çok kritik bir karar almış görünüyor. Bu kararın NFT çevrelerinde nasıl bir yankı bulacağı ise büyük bir soru işareti olacakmış gibi görünüyor.

Opensea BSC Ağını Sonlandırıyor

Ethereum ağı desteğiyle başlanılan NFT işlemlerini ileriye taşımak adına ağ desteklerini birbiri ardına açıklayan Opensea kritik bir karar sonrası BSC ağına olan desteğe son verileceğini açıkladı.

Opensea şu açıklamayı yaptı:

Geçen yıl, daha geniş NFT ekosisteminden gelen heyecanı gördükten sonra BNB Akıllı Zincir (BSC) de dahil olmak üzere birkaç zincir ekledik.

Ancak alanımız geliştikçe, kaynakları en umut verici çabalarla uyumlu hale getirmemiz gerekiyor. BSC’yi desteklemeye devam etmenin maliyetinin etkisinden daha ağır bastığına karar verdik.

Bugünden itibaren, artık BSC NFT’leri için yeni listeler oluşturamayacak veya yeni teklifler veremeyeceksiniz. Ancak, BSC NFT’lerini sitemizde görüntülemeye, keşfetmeye ve transfer etmeye devam edebileceksiniz.

Çok zincirli bir gelecek konusunda hala umutluyuz – aslında kısa süre önce @BuildOnBase ve @ourZORA gibi L2’ler için destek ekledik.

Bu kararın, ekosistemimizdeki hızlı yeniliğe ayak uydurmak için kaynakları yönlendirmemize yardımcı olacağından eminiz.

İleriye doğru,
OpenSea

Yapılan açıklamanın ardından BSC ağından vazgeçeceği öğrenilen Opensea’nin havuzunda hali hazırda farklı blockchain’ler bulunuyor. OpenSea üzerinde; Ethereum, Polygon, Klaytn, Arbitrum, Optimism, Avalanche ve tweet’lerinde de bahsettikleri BuildonBase ve Zora blockchain’lerinde işlemler devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar