X


SICAK GELİŞME: Elon Musk ve Michael Saylor’dan Yeni Bitcoin (BTC) Açıklaması!

Musk, Bitcoin hakkında açıklamada bulundu.
22:55
24 Mayıs 2021

Bitcoin’in (BTC) fosil enerji kullanımını eleştiren ve sektörü uçurumdan aşağıya yuvarlayan Elon Musk, şimdi tam tersi yönde bir açıklamada bulundu.

Musk, Bitcoin Madencileri İle Buluştu

Sansasyonel dahi, Kuzey Amerika’daki Bitcoin (BTC) madencileri ile konuştuğunu ve kendisine “gelecek vaat eden” açıklamalarda bulunulduğunu vurguladı. Musk, madencilerin bundan sonra yenilenebilir enerjiye bağlı olacaklarını beyan edip bunu şeffaf bir şekilde paylaşacaklarını da ima etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise olayları çok daha detaylı açıklayarak, toplantıyı organize edenin kendisi olduğunu vurguladı. Saylor, 23 Mayıs tarihinde Elon Musk ve önde gelen Bitcoin madencileri arasında bir toplantı organize ettiğini vurguladı.

Bitcoin Madencilik Konseyi Kuruldu

Saylor’ın açıklamalarına göre madenciler Bitcoin Madencilik Konseyi adı altında bir konsey kurmayı kabul ederek, enerji kullanımını şeffaf bir şekilde açıklayacaklarını vurguladı. Madenciler bundan sonra da dünya çapında sürdürülebilir enerji odaklı madenciliğe önem verecek. Bitcoin madencilerinin aynı zamanda bunu dünya çapında uygulamak için adımlar atacağı da ima edildi.

Bitcoin fiyatı bu açıklama ile beraber bir anda %5 yükseldi ve hala da yükselmeye devam ediyor. Musk’ın piyasayı kana bulayan açıklamaları sonrasında yeni açıklamalarla bunu yükselişe götürmesi ise tepki çekiyor.

Söz konusu toplantı ve açıklamanın, MicroStrategy’nin 2 milyar doların üzerinde yaptığı BTC alımlarının 25.000 dolarlık fiyat ortalamasına çok yaklaşıldığı bir anda gelmesi ise oldukça manidar.

Dogecoin’den Vazgeçmedi

Tesla CEO’su Musk, bu ifadenin gelecek vaat ettiğini vurgulasa da tweetinin hemen devamında DOGE’u geliştirmek için bir girişimde daha bulundu.

Musk, DOGE’U geliştirmek isteyenlerin fikirlerini GitHub üzerinden paylaşabileceklerini belirterek, BTC hakkında ümit veren bir gelişme yaşanmasına rağmen DOGE’dan vazgeçmediğini de vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar