X


Sıcak Gelişme: Bitcoin SV Rekora Gidiyor: Yükseliş Sebebi Belli Oldu

Bitcoin SV (BSV) yüzde 30 üzeri yükselişe geçti.
19:30
10 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Craig Wright ve Calvin Ayre‘nin desteklediği ve “gerçek Bitcoin” olarak adlandırdığı Bitcoin SV (BSV), son birkaç saat içerisinde inanılmaz bir yükseliş yaşıyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %28’lik bir yükseliş yakalayan BSV, geçtiğimiz saatlerde bunu %40’a kadar arttırmayı başarmıştı.

BSV’nin bir anlık artış ile Monero, Binance Coin ve EOS‘u geride bırakarak en büyük 7. kripto para olması ise herkesi şaşırttı. Birçok yatırımcı BSV‘nin yükselişi hakkında bir sebep ararken, beklenen haber ABD içerisinden geldi.

Craig Wright’ın Davasında İlerleme Var

Bilindiği üzere Craig Wright Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ediyor. Buna rağmen herhangi bir şey ispatlayamayan Wright’a eski ortağının ailesi David Kleiman’ın ailesi tarafından da dava açılmıştı. Elde ettiğini iddia ettiği BTC’lerin yarısını isteyen ailenin talebi kabul edilse de, Wright bunları karşılayacak fonlara sahip değil. 1 Ocak tarihinde fonların kendisine ulaşacağını ve 1 milyon adet BTC’ye sahip olacağını vurgulayan Wright, geçtiğimiz günlerde ne yazık ki bunu kanıtlayamadı ve fonlar hala hayali bir statüde.

Buna rağmen Wright’ın hukuk ekibi bugün mahkemeye fonları içerdiğini iddia ettikleri Tulip Tröst fonu ile ilgili yeni evraklar sundu. Oldukça fazla bir evrak içeren yeni dosyanın inceleme sonucunda neleri değiştirebileceği ise bilinmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar