X


Sıcak Gelişme: Binance CEO’sundan Terra UST Açıklaması!

Terra UST hakkında neler söyledi? Binance süreçte bir mağduriyet yaşadı mı? UST ve LUNA mağdurlarının zararı nasıl telafi edilecek? Binance, AXS olayındaki gibi Terra'yı destekleyecek mi?
22:56
15 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın hacim bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance’ın CEO’su CZ, UST hakkında konuştu. Sorunun çözümü noktasında kripto para topluluğu kendisine büyük bir baskı uyguluyor. Buna kayıtsız kalmayan CZ, Terra ekibiyle daha önce 2 saatlik bir görüşme yapmıştı. Sonrasında Do Kwon kurtarma planını açıkladı.

Binance Terra UST Açıklaması

CZ, sosyal medyadan kendisine “sizin ne kadar UST tokeniniz var” sorusunun çok fazla yöneltildiğini söyledi. Güvenlik nedeniyle birçok kritik bilgiye direkt olarak erişemediğini ve bunun için Binance ekibiyle görüştüğünü açıklayan CZ, şunları söyledi;

“Binance ekibi bana UST’miz olduğunu söyledi ve şimdi bunlar dolar bazlı olarak sıfıra yakın bir değere sahip. Bunu aklımı kurcaladığı için değil, merak ettiğiniz için sorguladım, öncelik kullanıcılar”.

Binance borsasının UST için bir yatırım adımı olmadığını da söyledi. Sosyal medyada bazı kullanıcılar borsanın, Terra’yı satın alacağını iddia etmişti. Ancak CZ, Terra ekibinin bu işin üstesinden gelmesini istiyor.

AXS Desteği ve Terra

Kripto para topluluğu bir süredir bu konuyu da tartışıyor. Büyük Ronin hack olayı sonrasında Binance, AXS’nin yatırım turuna öncülük etmişti. Terra için de benzer bir destek gelebileceği düşünülüyordu. Ancak CZ, ilk yaptığı açıklamalarda ekibin çok yavaş olduğunu ve daha fazla şeffaflık gerektiğini söyledi. Ayrıca Bitcoin rezervleriyle alakalı ekibi topluluğu bilgilendirmeye davet etti. LFG’nin Bitcoin rezervlerinin Gemini ve Binance borsasına taşındığı biliniyor. Ancak bu varlıklarının UST krizi başladığı sırada satılıp, satılmadığından henüz kimse emin değil.

AXS, hack olayı ilk patladığında Binance yönetiminden destek istemişti fakat Terra bunu yapmadı. Borsanın direkt olarak projeyi AXS örneğindeki gibi maddi açıdan desteklememesinin diğer sebebi bu olabilir. Peki bundan sonra ne olacak? Terra yönetimi ağda hard fork fikrine sıcak bakıyor. 1 milyar arza sahip yeni LUNA tokenler basılacak ve cüzdanların UST/LUNA tutanlara %90’ı dağıtılacak. Geçtiğimiz Pazar günü UST sabiti bozulmadan hemen önce LUNA ve UST tutanlar bu yeni tokenlerin %80’ine sahip olacak.

CZ, hard fork (çatallama) fikrine de sıcak bakmıyor ve eldeki Bitcoin rezervleriyle mevcut tokenlerin alınarak yakılması gerektiğini söylüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar