Shiba Inu’de (SHIB) Güncel Veriler! İşte Uzman Görüşü!

Yatırımcıların gözdesi meme token Shiba Inu'de (SHIB) son durum ne? Güncel veriler SHIB'de hangi fiyat hareketine işaret ediyor!
01:40
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasaların popüler meme token’ı Shiba Inu’nun (SHIB) fiyatı, kritik bir destek alanının üzerinde bir yükseliş işareti gösteriyor olabilir.

Shiba Inu Analizi!

Kripto para piyasasının geri kalanıyla birlikte Shiba Inu, meme coin fiyatlarının 25’ten fazla düştüğü çalkantılı bir yıl geçirdi. Ancak 2023 yılı olumlu Shiba Inu haberleri şeklinde yatırımcılara yeni umutlar sunabilir. Ayrıca topluluk, Shiba Inu ekibi tarafından geliştirilen Layer 2 ölçeklendirme çözümü Shibarium’un piyasaya sürülmesini bekliyor. Analistlere göre, Shiba Inu fiyatı bir rallinin yaklaştığını gösteren bazı yükseliş işaretleri gösteriyor.

Uzmanlar tarafından yapılan günlük zaman çerçevesindeki teknik analizlere göre, Shiba Inu’nun fiyatı 14 Ağustos tarihinden bu yana uzun vadeli bir alçalan direnç çizgisinin altına düştüğünü gösteriyor. Ancak analistler son 30 gün içerisinde SHIB’in fiyat hareketinin daha fazla yükseliş işaretleri olabileceğini belirtti. SHIB fiyatı 0.0000080 dolarlık yatay destek alanında sıçradı, günlük göreceli güç endeksi (RSI) ise yükseliş sapması oluşturdu.

Analist Yorumu!

Bununla birlikte RSI, fiyatı alçalan bir direnç çizgisinden çıktı ve yakında 50’nin üzerine çıkabilir. Tüm olumlu metriklerin hepsi yükseliş işareti olarak kabul edilebilir. Ayrıca günlük zaman dilimi yukarı yönlü bir hareket olacağına işaret ederken, SHIB fiyatı halen alçalan direnç çizgisinin altında işlem görüyor. Meme token’ın fiyatı 0.0000098 dolar seviyesinden direnç alanını geri kazanana kadar, trend’in yükseliş olarak kabul edilemeyeceği belirtildi. Ayrıca kripto para birimi 0.0000078 dolar seviyesinin altında bir günlük kapanış fiyat düşüşüne yol açabilir.

Öte yandan günlük zaman çerçevesine benzer şekilde, altı saatlik zaman dilimi grafikleri, yükseliş eğilimi gösteren bir SHIB kısa vadeli bir fiyat oluşturabilir. Bunun iki ana nedeni olarak ise SHIB fiyatının bir yükseliş modeli olarak kabul edilen alçalan bir takoz içinde işlem gördüğü ve altı saatlik RSI yükseliş sapması oluşturduğu ve şimdi 50’nin üzerine yükseldiği öne sürülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar