Shiba Inu’da Kayıplar Derinleşiyor! Balinalar, SHIB İçin Artık Bu Stratejiyi İzliyor

Shiba Inu elinde tutan balinaların çoğu, varlık zirve seviyelerindeyken işlem açtı.
18:20
20 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Shiba Inu, bireysel ve balina yatırımcıları için gelir açısından piyasadaki en büyük varlıklardan biri olma unvanını kaybediyor. Yatırımcıların Shiba Inu kârının azalmasındaki doğal sonuç ise düşük performans ile 0.00003 dolarlık bölgenin kaybedilmesi olarak görülüyor.

Shiba Inu Kârlılık Oranı Düşüyor

Balinalar ve bireysel yatırımcılar, derin kayıpların ardından WhaleStats verilerine göre Shiba Inu elinde tutan balinaların çoğu, varlık zirve seviyelerindeyken işlem açtı. Yüksek seviyelerden pozisyon açan yatırımcılar, şimdi büyük kayıplarla yüzleşmek zorunda kaldı.

IntoTheBlock verilerine göre ise durum çoğunlukla para kaybeden veya piyasada zarar eden bireysel yatırımcılar için de geçerli. Varlık önceden kazanılan değerini kaybederken kârlı Shiba Inu cüzdanlarının yüzdesi daha önce yaklaşık olarak %75 seviyelerindeydi.

Shiba Inu token kârlılığındaki büyük düşüş, meme tabanlı kripto paranın 0.000045 dolarlık desteğin altına düşmesiyle başladı. Bu noktalar ise yatırımcıların çoğunun pozisyonlarına daha yakın veya yukarı fiyattan girdiğini gösteriyor.

Düşüşün arkasındaki nedenler ise varlığın olumsuz fiyat hareketidir. Shiba Inu, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından bu yana %70 değer kaybetti. Daha önce SHIB, ekim seviyelerine hızla düşmeden önce 0.000088 dolardan işlem görüyordu.

SHIB Fiyatı

Shiba Inu, ekim başında %240’lık hızlı bir artışın ardından ulaşılan bölgede pump bölgesinde seyrediyor. Konsolidasyon, pump’ın 17 günden fazla sürmesinin ardından gelmişti. Piyasa ve zinciri içi verilere göre yatırımcılar giriş fiyatlarının altında işlem yapmaya başladıktan sonra varlıklarını düşürme eğilimindedir. Böyle bir model, yatırımcı çoğunluğunun giriş noktasının üzerinde kalana kadar psikolojik olarak gerçekleşmemiş kayıplara ayak uydurabilmesi gerçeğine bağlıdır.

Shiba Inu fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.000028 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar