Shiba Inu (SHIB) Yeni Ralliye Mi Hazırlanıyor! Güncel Veriler Neler?

Popüler meme token Shiba Inu (SHIB) fiyatında yaşanan artışların ardından yeni bir ralli hazırlığında mı? Güncel veriler neyi gösteriyor?
23:50
1 Kasım 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz günlerde kripto para piyasalarına bomba gibi düşen Dogecoin’in (DOGE) ezeli rakibi Shiba Inu’nun (SHIB) fiyatı, piyasalarda yaşanan yükselişler ile birlikte bir ralli yaşadı. Kripto para birimi son 24 saat içerisinde %5,74 oranında ve geçtiğimiz haftadan bu yana %30 oranından fazla değer kazandı. Yükseliş devam edecek mi?

Shiba Inu Fiyat Tahmini

Meme token’larda yaşanan son rallinin Dogecoin ile olası bir entegrasyon hakkındaki spekülasyonlar nedeniyle Twitter’ın Elon Musk tarafından yakın zamanda devralınmasından kaynaklandığı belirtiliyor. Ayrıca SHIB topluluğunun projenin arkasında olması ve sosyal medya alanında destek göstermesi ile token’ın popülaritesi daha da arttı.

Bir hafta içinde %30 oranında bir artış yaşayan kripto para birimi, çoğu yatırımcı tarafından yükseliş trendinin ne kadar ileri gidebileceği merak konusu olmuş durumda. Mevcut piyasa koşullarında ileriyi tahmin etmek zor olsa da dikkatli bir piyasa analizi, yatırımcıların daha bilinçli alım satım kararları vermesine yardımcı olabilir. SHIB’nin fiyatı 0.0000946 doların üzerinde yükseliş hareketine başladı ve şu anda 0.0001287’de işlem görüyor. Ayrıca günlük 1 milyar dolardan fazla işlem hacmi, son birkaç gündeki yükselişini destekledi. Mevcut konumda SHIB’in daha önceki yükseliş girişimlerinde engel oluşturan 0,00001500 dolar seviyesinde bulunan dirençle karşı karşıya olduğu belirtiliyor.

SHIB’de Güncel Veriler

SHIB grafiklerindeki göreceli güç endeksi (RSI) şu anda aşırı alım bölgesine yaklaşan 66.48’de bulunuyor. Bu nedenle yatırımcıların 0.0000100 doları desteklemek için olası bir geri çekilme konusunda dikkatli olmaları gerekebilir. Belirtilen bölgede boğalar, bir sonraki rallinin oluşması beklentisiyle tekrar satın alma işlemi gerçekleştirebilir.

MACD’in güçlü yükseliş göstermesiyle, bu eğilimin önümüzdeki haftalarda ve aylarda, kısa vadeli karla da olsa devam etme potansiyelinin mevcut olduğu öne sürüldü. SHIB’in dolaşımdaki devasa arzı ve geniş piyasa değeri göz önüne alındığında, mevcut fiyatlardan çok büyük yükselişler için henüz erken olabileceği uzmanlar tarafından belirtiliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar