Shiba Inu (SHIB) Ethereum’u Geride Bıraktı! SHIB, Göz Kamaştıran Rallisine Devam Ediyor

Dogecoin katili Shiba Inu, göz kamaştırıcı rallisine devam ederken en büyük ikinci kripto para birimini geride bıraktı.
09:15
25 Ekim 2021
Shiba Inu (SHIB) Ethereum'u Geride Bıraktı! SHIB, Göz Kamaştıran Rallisine Devam Ediyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler şaka para birimi Shiba Inu (SHIB), geçtiğimiz günlerde başlayan göz kamaştırıcı ralliye devam ederken en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum‘u geride bıraktı.

Shiba Inu Ethereum’u Geride Bıraktı!

Dogecoin katili olarak bilinen Shiba Inu (SHIB), geçtiğimiz günlerde başlayan ralliyle birlikte %50’nin üzerinde bir artışa imza attı. SHIB‘deki bu fiyat artışı hacim’de de büyük bir artışa neden oldu. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, Shiba Inu kripto para biriminin günlük işlem hacmi 14.5 milyar doları geride bıraktı.

Özellikle Shiba Inu bu işlem hacmiyle, son 24 saatte 14,3 milyar dolarlık işlem hacmi kaydeden en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’u (ETH) geride bıraktı.

Öte yandan Shiba Inu içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin ve Tether’den sonra en çok işlem gören üçüncü kripto para birimidir.

Shiba Inu En Çok Alınıp Satılan Kripto Para Oldu

Tüm bunlara ek olarak SHIB, Binance borsasında spot kripto para ticaret hacimlerine hakim durumda. Aynı zamanda büyük bir farkla Coinbase‘de en çok işlem gören dijital varlık oldu.

Shiba Inu, Mayıs ayının başından bu yana ilk kez bugün erken saatlerde tüm zamanların yeni bir rekorunu kırdı ve kripto para birimi topluluğunun dikkatini çekti. 0,00004432 dolarlık zirveye ulaştıktan sonra, Elon Musk’ın SHIB sahibi olmadığını açıklamasının ardından fiyatta geri çekilme yaşandı ve 0.000035 dolara kadar düştü.

Bu arada, Bitcoin son zamanlarda 60.000 dolar seviyesinin altına düştü. Önde gelen kripto para birimi, boğaların son kazanımları elinde tutamamasının ardından daha dik bir düzeltmeye karşı savunmasız hale geldi. Amiral gemisi kripto para birimi, Eylül ayından bu yana ilk haftalık düşüşünü kaydetme yolunda ilerliyor.

Piyasa analisti Ben Caselin, Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda, Shiba Inu’nun çılgın fiyat hareketinin arkasındaki ana nedenin spekülasyon olabileceğini söyledi.

Son zamanlarda, topluluk, devam eden ralli için başka bir katalizör olması muhtemel olan Robinhood‘un Shiba Inu’yu listelediğine dair söylentilerle dolup taşıyor.

İçeriğin kaleme alındığı sırada popüler şaka para birimi SHIB,  bu Eylül ayında şaşırtıcı bir şekilde %435 artış yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar