X


SEC Üyesinden Son Dakika Bitcoin (BTC) Açıklaması: Bitcoin ETF’ine Hazırız!

Hester Peirce açıkladı: Bitcoin ETF'i hazır.
20:13
11 Şubat 2021

Bitcoin (BTC) bugün ABD cephesinden birçok olumlu haber aldı ve almaya devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, ABD piyasalarının artık Bitcoin ETP/ETF’ine hazır olduğunu ifade etti.

Bitcoin ETP İçin Piyasa Hazır mı?

Sektörde “kripto anne” olarak bilinen Hester Peirce, insanların artık Bitcoin ETP ürününe hazır olduğunu ifade etti. Eğer insanlara böyle bir fırsat ve ürün verilmezse alternatif ürünlerle alım satımın yapılabileceğini vurgulayan Peirce, bunun artık şart olduğunu düşünüyor.

Peirce, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“İnsanlar şimdiden Bitcoin ETP’inin alım satımı için can atıyor. Eğer biz onlara doğal yolu yani Bitcoin ETP’ini vermezsek, başka veya daha az istenene yolları tercih edeceklerdir.”

Peirce, kripto paraların terör finansmanı için kullanıldığı açıklamalarına da yanıt vererek, Bitcoin’i tam olarak yasaklamanın mümkün olmadığını vurguladı. ABD’nin yeni Hazine Bakanı tarafından yapılan açıklama birçok kesimce “kripto paraların yasaklanacağı” şeklinde yorumlandı.

Bitcoin’in Yasaklanması Mümkün mü?

Peirce ise özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’in böyle bir yasaklanmaya maruz kalmayacağından emin. SEC’nin başkan adayı Gary Gensler’ın da kripto paralar ve piyasa lehine çalışacağını ifade eden Peirce, kripto para piyasasını iyi haberlerin beklediğini ima etti.

Özellikle SEC’nin yıllarca Bitcoin ETF’ine onay vermemesi, kripto para sektörüne olan kurumsal ilgiyi geride tutuyordu. Şimdi ise bizzat SEC üyesi tarafından yapılan bu yorum Bitcoin ETF için her şeyin hazır olduğunu gösteriyor. Bitcoin fiyatı ise böyle bir durumda daha önce görülmeyen seviyelere yükselebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar