X


SEC, Bu Bitcoin ETF’i İle “Ciddi Düşünüyor”: Yorumlar Açıldı

Bitcoin ETF'i için yorumlar alınmaya başlandı.
09:22
17 Haziran 2021

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), uzun süredir almakta olduğu Bitcoin ETF başvurularından birisine ciddi bir dönütte bulundu. SEC, kripto para sektörünün bir hayli umutlu olduğu VanEck’in Bitcoin ETF’i için yorumları açtı ve halktan daha fazla yorum istedi.

VanEck’in Bitcoin ETF’i İçin Yorumlar Alınıyor

SEC tarafından çarşamba günü yayınlanan bildiriye bakıldığında, VanEck’in Bitcoin ETF‘i için henüz bir sonuca varılmadığı görülüyor. SEC, henüz bir karara varmasa da bununla ilgilenen kişilerin internet sitesi üzerinden ETF hakkında yorumda bulunmalarının faydalı olabileceğini vurguladı. Komisyon özellikle halkın Bitcoin ETF’i konusundaki görüşlerini merak ediyor ve bunun manipülasyon için kullanılıp kullanılmayacağı konusunda yorum bekliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

SEC buna ek olarak Bitcoin’in ETF ve benzeri ürünlerde teminat olarak gösterilecek varlık olması durumunda ne kadar sürdürülebilir olup olmayacağını da sorgulamakta. Bitcoin ETF’i hakkında yorum yapmak isteyen kullanıcıların 21 günü bulunuyor ve bunun devamında SEC ilgili yorumları dikkate almaya başlayacak.

VanEck’in Bitcoin ETF’i Umut Veriyor

VanEck, ilgili Bitcoin ETF başvurusunu mart ayında yaptı. Daha önce ocak ayında da benzer bir başvuru yapan VanEck, ilk başvurusunu geri çekti ve yenilikler yaparak bunu mart ayında yeniden gerçekleştirdi. SEC ise bu başvurunun son karar tarihini 3 Mayıs tarihinden 17 Haziran tarihine kadar çekti. SEC’nin bu süreyi toplamda 45, 45 ve 90 gün uzatma şansı bulunuyor. Şimdiye kadar ise sadece 45 günlük bir uzatma hakkı kullanıldı.

Bitcoin ETF’i, birçok yatırımcıya göre kripto para sektöründe dengeleri değiştirebilecek bir ürün. Kanada gibi ülkelerde birden çok Bitcoin ETF’i kabul edilse de bunun ABD’den gelmesi her şeyi değiştirebilecek bir gelişme olarak görülmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar