X


SEC Bitcoin ETF Onayı Bu Tarihte Gelebilir! Bitcoin’in Yeni Rallisi Ne Zaman Başlayacak?

Wilshire Phoenix Yetkilisi Bitcoin ETF onayı için tahmini tarih açıkladı.
20:23
13 Temmuz 2021

Wilshire Phoenix Kurucu Ortağı William Cai kısa süre önce verdiği röportajda Bitcoin ETF’si için onay beklediği tarihi açıkladı. Karamsar bir tablo çizen William Cai’yi pes etmeden yaptıkları Bitcoin ETF başvurularından tanıyoruz. Yaklaşık iki yıldır Bitcoin ETF onayı almak için SEC kapısını arşınlayan Wilshire Phoenix olumlu bir yanıt alamamıştı.

Yakın Zamanda Bitcoin ETF Onayı Beklemeyin

NY merkezli finans şirketi Wilshire Phoenix’in kurucu ortağı William Cai ETF konusunda görüşlerini açıkladı. Yakın zamanda bir Bitcoin ETF onayının gelmeyeceğini söyleyen Cai 2023 yılına işaret ediyor. Herkes 2021 sonunda bir Bitcoin ETF onayı beklerken Cai neden böyle düşünüyor?

Bununla ilgili Cai net bir açıklama yapmaktan çekiniyor belki de 2019 Haziranından bu yana uğraştığı Bitcoin ETF başvuruları onu da yıpratmıştır. Şirket son reddini 2020 Şubat ayında almış ve piyasaların manipülatif yapısı gerekçe gösterilmişti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Karara “kamuya kötülük” diyerek tepki gösteren Wilshire Phoenix maalesef herhangi bir sonuç alamamıştı. Cai kripto para piyasalarında Bitcoin hakimiyetinin azalacağını ve amiral gemisinin eski gücüne ulaşamayacağını düşünüyor. Öte yandan er ya da geç Bitcoin ETF onaylarının geleceğine olan inancını da koruyor. Cai’ye göre en erken 2023 başında Bitcoin ETF onayı gelebilir.

Bitcoin ETF Onayları Artık Gelmeli

Kanada, Avrupa ve Latin Amerika Bitcoin ETF onaylarını verdi ve borsalarında listeleniyor. Ancak ABD henüz bu konuda bir yeşil ışık yakmadı. Geçtiğimiz yıllardaki gibi direkt olarak ETF’leri reddetmeyen SEC bunun yerine sürekli olarak erteleme kararları vererek zaman kazanmaya çalışıyor.

Cathie Wood’un ARK Investment Management ve 21Shares AG hali hazırda Bitcoin ETF başvurularına cevap bekleyen kurumlar arasında yer alıyor. Bunlarla birlikte 12 Bitcoin ETF başvurusu SEC’in gündemindeki yerini koruyor. Senatör Elizabeth Warren bu uzayan onay süreklerine tepki göstererek SEC’e bir mektup yazmıştı. Yakın zamanda yazılan mektupta kurumun Bitcoin’i hızla düzenlemesi ve ETF’ler için artık karar vermesi isteniyordu.

Önümüzdeki günlerde bazı Bitcoin ETF başvurularının erteleme süreleri bitecek. Ancak SEC yeni bir uzatma kararı alacak mı, yoksa onay mı verilecek henüz kestirilemiyor. Kurum yaptığı açıklamalarda yatırımcıları korumak adına daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söylüyor. Bu minvalde yapılan açıklamalarda özellikle Çin baskısı sonrasında Bitcoin ETF onaylarının gelebileceğini gösteriyor. Elbette böyle bir onayın gelmesi daha büyük bir Bitcoin rallisini tetikleyecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar