29 Ağustos tarihinde finansal hizmet devi SBI Holdings‘in iştiraki olan Morningstar Japan‘ın yaptığı bir duyuruya göre firma bundan sonra hissedarların payını XRP ile vermeye başlayacak.

Yapılan açıklamaya göre Japon şirket 30 Eylül tarihine kadar minimum 100 hisse ellerinde tutarlarsa bunun karşılığında 30 XRP alabilecekler Morningstar Japan açıklamasının devamında hissedarların ilgili XRP ödemesini alabilmesi için SBI tarafından yürütülen kripto para borsası SBI VC Trade tabanlı bir kripto para hesabı/cüzdanı  açmaları gerektiği de vurgulandı.

Basın saatine göre XRP’nin birim fiyatı 0,25 dolar seviyelerinde ve 30 XRP yaklaşık olarak 7,50 dolara tekabül ediyor. Hissedarların sayısı çok olsa da verilecek XRP miktarının oldukça az olması bunun XRP’nin fiyatına etki etmeyen bir gelişme olmasına sebep olacaktır. Yine de SBI Holdings’in yapmaya çalıştığı şey XRP’nin yaygınlığını ve kullanımı arttırarak bir çeşit trend başlatmak.

XRP İçin Fırtına Durulmuyor

XRP, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) de dahil bütün kripto para birimlerinin yükselişe geçtiği tarihlerde sadece %10 civarı artış yakalayarak yatırımcılarını endişelendirmiş ancak birçok kişi rallinin daha sonra başlayacağını düşünmüştü. Aradan zaman geçmesine ve piyasanın tekrar düşüşe geçmesine rağmen XRP’de herhangi bir hareketlilik olmaması, Ripple’ın XRP satışlarını arttırması ile birleşince XRP topluluğu adeta isyan etti ve Ripple yönetimini ”XRP ağını ele geçirmekle” tehdit etti.

XRP topluluğunun sert açıklamalar yaptığı haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.