Santiment, Yükselişi İle Dikkat Çeken 2 Altcoin Üzerinden “Güven” Mesajı Verdi!

Özet

  • Kripto veri platformu Santiment, XRP ve LINA üzerinden altcoin piyasasına ışık tuttu.

  • Veri platformuna göre XRP ve LINA'daki yükseliş bir bütün olarak altcoin piyasası için pozitif.

  • Santiment ayrıca büyük Bitcoin yatırımcıların fiyatın 30 bin dolardan düşmesinden bu yana 93 bin BTC aldığını bildirdi.
13:50
1 Haziran 2023

Ripple‘ın XRP’sindeki ve Linear Finance’in LINA’sındaki dikkat çeken yükseliş devam ederken önde gelen kripto veri platformu Santiment, bu iki altcoin üzerinden altcoin piyasasına ışık tuttu. Kripto veri platformu, XRP için Mart ayında yaşanan büyük ralliden önce gelen yükseliş sinyalinin bir kez daha yanıp söndüğünü belirtirken, büyük Bitcoin (BTC) yatırımcılarının birikim modunu açtıklarını bildirdi.

XRP ve LINA Üzerinden Altcoin Piyasasına Işık Tuttu

Santiment, günlük XRP cüzdan aktivitesinin tarihsel olarak önemli bir kırılımdan önce gelen bir seviyeye yükseldiğini söyledi. Platform, XRP’nin 18 Mart 2023’deki cüzdan adresi aktivitesinde büyük bir artışı ve bu artışı takip eden 10 gün içinde fiyatının yüzde 45 oranında arttığını hatırlatarak şu değerlendirmede bulundu:

XRP, geçtiğimiz iki gün içinde tüm zamanların en büyük ikinci ve üçüncü cüzdan adresi aktivitesi artışını gördü. XRP ile altcoin piyasası arasında yüzde 4’lük hafif bir ayrışma ortaya çıktı ve eğer tarih 18 Mart’taki cüzdan adresi aktivitesindeki artışından sonraki yaptığını yeniden yapacak olursa bu oran daha da artabilir.

Altcoin piyasasına ışık tutmaya devam eden Santiment ayrıca, sentetik varlık platformu Linear Finance‘in (LINA) son dönemdeki yükselişini altcoin piyasasında kısa vadede olabilecek potansiyel bir yükselişin göstergesi olarak görülebileceğini aktardı:

Linear Finance son üç günde yüzde 62’lik bir artış gösterdiğinden, altcoin’ler cesaret veren işaretler vermeye devam ediyorlar. Mevcut volatilitenin ortasında bir balina seviyesi borsa cüzdan adresi LINA varlıklarının önemli bir kısmını boşalttı. Yaklaşık 48 saat içinde 15.6 milyon dolar değerinde 910 milyon LINA transfer edildi.

Kripto veri platformuna göre hem XRP hem LINA’daki fiyat hareketliliği bir bütün olarak altcoin piyasası için son derece pozitif.

Büyük Bitcoin Yatırımcıları Birikim Modunu Açmış Durumda

Santiment, büyük Bitcoin yatırımcıları olarak sınıflandırmak için kullandığı köpekbalığı seviyesi ve balina seviyesi BTC yatırımcılarının, piyasanın Nisan ayının ortasındaki yaklaşık 30 bin dolardaki yerel zirveden düşmesinden bu yana toplam 93 bin BTC biriktirdiğini bildirdi.

Kripto veri platformu, Bitcoin köpekbalıklarının ve balinalarının mevcut eğilimine ilişkin değerlendirme yaparak “10 ila 10 bin arasında BTC tutan cüzdan adresleri, fiyat geçtiğimiz ay boyunca 26 bin dolar ila 30 bin dolar arasında hareket ettiği için temkinli davranıyorlar gibi görünüyor. Ne olursa olsun, fiyatlar Nisan ayının ortasındaki yerel zirveden düşmesinden bu yana toplam 93 bin BTC biriktirdiler.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar