reklamı kapat

Şant Manukyan’ın Bitcoin İçin Yeni Fiyat Öngörüsü Ne?

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, Twitter hesabı üzerinden Bitcoin ve Litecoin hakkında açıklamalarda bulundu.
15:00
15 Mayıs 2019

Kripto para piyasasında 2017 yılının son günlerinde başlayan ve 16 ay boyunca soluksuz devam eden düşüş dalgasının ardından yaşanan sert yükselişlerle yatırımcılar sonunda rahat bir nefes aldı. Öyle ki uzun süredir ayıların kontrolü altındaki Bitcoin 2019 yılının başından bu yana %117 değer kazandı.

Bitcoin’in özellikle son bir haftada çeşitli faktörlerin de etkisiyle 5.800 dolar seviyesinden 8.000 dolar bandının üzerine yükseldi. Bitcoin öncülüğünde başlayan yükseliş dalgası dikkatleri yeniden kripto para piyasasının üzerine çekmeyi başardı.

Türk yatırımcıların yakından takip ettiği İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, 439 bin takipçili kişisel Twitter hesabı üzerinden 1 Nisan’da yaptığı paylaşımda Bitcoin’in aylardır kırılamayan 4.200 direncini kırması durumunda 5.200 dolar bandına ulaşacağını, ardından da 6.200 dolar seviyesine hızlı bir şekilde yükseleceğini doğru tahmin etmişti.

Bitcoin’in 6.200 dolara ulaşmasının ardından 9 Mayıs’ta Twitter hesabından yeni bir paylaşımda bulunan Şant Manukyan Bitcoin için sırasıyla 7.400 ve 8.300 dolar seviyelerine işaret etmişti. Bitcoin’de 7.400 ve 8.300 dolar dirençleri sırasıyla 12 ve 14 Mayıs’ta 4.200 direncine nispeten çok daha kolay bir şekilde kırıldı.

Şant Manukyan 14 Mayıs’ta, 8.300 dolar direncinin kırılmasının ardından yaptığı paylaşımda bu kez Bitcoin için 9.700 dolar seviyesini hedef gösterdi. Manukyan, popüler kripto para biriminin düzeltme yapıp yapmayacağı konusunda ise herhangi bir tahminde bulunmadı.

Litecoin hakkında da bir takım açıklamalarda bulunan Şant Manukyan, yatırımcıların beklentilerinin Ağustos ayında gerçekleşeceği öngörülen blok ödülü yarılanmasının etrafında şekillendiğini belirtti. Manukyan’a göre Litecoin ağındaki işlem ücretlerinin ciddi ölçüde düşürülmesi ve bu yıl yapılması planlanan gizlilik güncellemesi fiyatı pozitif bir şekilde etkileyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun