X


Ripple yorumları: XRP İçin Beklenmeyen Fiyat Açıklaması

Analistlere göre Ripple’ın hala şansı var.
08:25
5 Eylül 2020

Kripto para piyasasında yaşanan düşüşlerin ardından Ripple (XRP) son kazançlarını neredeyse tamamen kaybetti. Bazı analistlere göre XRP’de 0,30 dolardaki direncin çok güçlü olduğu ve XRP’nin bu direnci aşmasının çok zor olduğu kanıtlandı. Dolayısıyla analistler 0,20 doların üzerine uzun bir konsolidasyon sürecinin başladığını düşünüyor. Ancak tüm analistler hemfikir değil.

Ripple Fiyatı

Aslında Ripple, diğer altcoin’ler gibi lider kripto para birimi Bitcoin’i takip ediyor. Dolayısıyla Bitcoin’in (BTC) 10.000 doların altına gerilemesi tüm piyasada şok etkisi yarattı ve büyük kayıplar yaşandı. Ripple da bu kayıplardan payına düşeni aldı ve adeta serbest düşüşe geçti.

Ripple’ın destek seviyelerinin bu noktada çok önemli olduğunu dile getiren analistler, bu destek seviyelerinin gidişatı belirleyeceğini ve önümüzdeki günlerde bir artış ivmesinin yakalanabileceğini düşünüyorlar.

Öte yandan yazının yayına hazırlandığı sırada 0,25 dolar bandında işlem gören XRP, dün yaşadığı düşüşün yaralarını yavaş yavaş sarıyor gibi görünüyor. Aslında Bitcoin’in yaşadığı gerileme ile birlikte XRP’de yaşanan düşüşün etkisi sert oldu ve bugün gelinen seviye oldukça iyi bir toparlanmaya işaret ediyor.

Direnç Seviyeleri

Piyasanın popüler analistlerinden DonAlt’a göre, XRP’de yakın vadeli görünüm, mevcut fiyat seviyesinin hemen altındaki güçlü destekler dolayısıyla artış sinyalleri veriyor olabilir. Analistin açıklamalarına göre Ripple üç önemli destek seviyesinin üzerine bulunuyor ve bu durum XRP’nin güç toplamasını sağlıyor.

DonAlt paylaştığı grafikte bu direnç seviyelerinin 0,22 dolar ve 0,24 dolar noktalarında mevcut olduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla analistin açıklamalarına göre bu seviyelerin altın inilmediği sürece XRP’de hala umut var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar