Horizen Coin Nedir?

Horizen coin, madenciliği yapılan ve PoW algoritmasına dayanan bir token’dır.
13:42
5 Eylül 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

Horizen coin, madenciliği yapılan ve PoW algoritmasına dayanan bir token’dır. Horizen’in misyonu, herkesin katkılarından dolayı ödüllendirildiği adil ve kapsayıcı bir ekosistem oluşturarak insanları güçlendirmek ve dünyayı bir araya getirmektir.

Bu yazımızda da “1 Horizen kaç TL, Horizen coin, Horizen coin nasıl alınır, Horizen coin satın al, ZEN Coin, ZEN coin nereden alınır, ZEN coin satın al” gibi konulardan bahsedeceğiz.

Zen Coin Nedir?

ZEN coin, proof-of-work algoritması ile çalışan bir kripto para birimidir.

ZEN coin’in platformu olan Horizen ise yapılan açıklamalara göre, sidechain ve ölçeklendirme çözümü ile piyasadaki ilk tamamen merkezsiz ve tamamen özelleştirilebilir sidechain yani yan zincir platformudur.

Horizen yan zincir platformu, işletmelerin ve geliştiricilerin Horizen’in tamamen dağıtık, güvenli ve gizliliği koruyan mimarisinde uygun maliyetle ve hızlı bir şekilde gerçek dünya Blockchain uygulamaları oluşturmasını sağlamak için tasarlandı.

Mayıs 2017’de piyasaya sürülen platform, büyük kripto borsalarında mevcut olan, madenciliği yapılabilen kripto para birimi ZEN’in ötesinde, gerçek hayatta kullanımlara olanak tanıyor. Kullanıcılar, Horizen ürünleri ve hizmetleriyle arayüz oluşturan çok işlevli bir cüzdan olan Horizen’in uygulaması Sphere by Horizen’i kullanarak ZEN’i güvenli bir şekilde depolayabiliyor ve işlem yapabiliyor.

Bunlara ek olarak Horizen, dünya çapında bir topluluğa, 50’den fazla profesyonelden oluşan bir ekibe ve araştırma ve geliştirmeye yapılan sürekli yatırımlarla yönlendirilen bir yol haritasına sahip.

Ayrıca Horizen, çok katmanlı bir node sistemi ile sektördeki en büyük teşvik edilmiş node ağına sahip olduklarını belirtiyor. Node operatörleri toplam blok sübvansiyonunun %20’sini alıyor. Horizen’in coğrafi olarak dağınık node ağı, yan zincirler ve uygulamalardan oluşan bir ekosistemi çalıştırmak için gerekli altyapıyı sağlıyor.

ZEN Coin Yorum

ZEN coin yorumlarına bakıldığında 2017’den bu yana piyasada olan bir coin olduğu için güvenilir bir proje açıklamalarının yapıldığıyla karşılaşıyoruz. Bunun yanı sıra Horizen coin yatırımcılarının da token’dan umutlu olduğu görülüyor.

Ayrıca platformun özelliklerinin ve attığı adımların ZEN coin’i de desteklediği ve fiyat hareketlerinde etkili olduğu düşünülüyor. Yine de her coin’de olduğu gibi ZEN coin’de de destekleyenler kadar eleştirenler de bulunuyor.

Zen Coin Hangi Borsada

ZEN coin, Binance, CoinEx, OKEx, Bittrex ve Huobi Global gibi birçok borsada bulunuyor. “Horizen coin nasıl alınır, Horizen coin satın al, Zen coin nereden alınır?” gibi soruların cevapları da burada saklı.

Yukarıda bahsettiğimiz birçok borsa aracılığı ile “Horizen coin satın al” adımından ZEN coin satın alabilirsiniz.

Bunlara ek olarak ZEN coin satın almak isteyenler için bazı verilerden bahsetmek faydalı olacaktır. Yazının yayına hazırlandığı sırada 6,91 dolardan işlem göre ZEN coin, 68.258.737 USD işlem hacmi ile CoinMarketCap verilerine göre piyasa hacmi bakımından 125. sırada yer alıyor. “1 Horizen kaç TL?” sorusunun yanıtı ise yazının yayına hazırlandığı an itibariyle 51,41 TL’dir. Bununla birlikte 1 Ocak 2018 tarihinde 67,29 dolar ile zirve noktaya ulaşan Horizen coin, 31 Temmuz 2017 tarihinde de 3,09 dolar ile dip noktayı gördü.

Son olarak piyasada şu anda dolaşımda 9.872.813 ZEN olduğunu ve ve tıpkı Bitcoin gibi toplam miktarının 21 milyon olacağını belirtmekte de fayda var.

Zen Coin Nasıl Satın Alınır?

Dünyanın en hızlı ve güvenilir aynı zamanda da en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance aracılığı ile ZEN coin’i satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar