X

Ripple (XRP) ve SEC Davasında Son Durum Ne?

Ripple ve  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki dava sürecinde bazı yeni gelişmeler olduğu görülüyor. 
11:45
30 Ekim 2021

XRP davasındaki en son gelişme, mahkemenin Ripple‘ın 22 Ekim 2021’deki anlaşma eklerini imzalama hareketini, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 15 Ekim 2021’de kamera incelemesi için üç ek belge sunmasına ilişkin başvurusuna yanıt vermesi oldu.

XRP ve SEC Davasındaki Gelişme

Ripple’ın imza temyizine göre, sanıklar zaten SEC ile görüşmüştü ve davacı bu materyalleri imza altında sunmaya itiraz etmediğini ifade etti. Ayrıca savunma, imza altında dosyalanan her iki belgenin de SEC tarafından gizli tutulduğunu kaydetti. Ancak SEC, söz konusu belgelerin redaksiyonu veya mührü aleyhine mutlak bir tavır almadı. Ripple belgelerin, SEC tarafından da gizli kabul edilen “keşifle ilgili anlaşmazlıklarla bağlantılı olarak mahkemeye sunulan keşif materyallerinin” bir parçası olduğunu belirtti. Dolayısıyla sanıklar bu belgelerin adli belgeler olmadıklarını ve kamu erişimi hususuna sahip olmadıklarını savundular.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

3 Ek Belge Anlaşmazlığı

Son zamanlarda, 3 ek belge anlaşmazlığı, SEC’in koruyucu bir karar alma yönündeki tutarlı çabalarıyla önem kazandı. 22 Ekim’de Ripple, SEC’in mektubuna, sanıklar tarafından kamera incelemesi için talep edilen 3 ek belgenin yeniden düzenlenmiş bir versiyonuyla birlikte ayrıcalık iddialarının açıklamasıyla yanıt verdi. Ancak topluluğu şok eden şey, Ripple’ın bu belgeleri savunmaya açıklama talebi oldu. Sanıkların, kendilerine hiç sunulmayan belgelerin kamerada incelenmesi için mücadele etmeleri tuhaf görünüyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar