reklamı kapat

Ripple & Stellar ve Mt.Gox’un Kurucusundan Kripto Paralar Hakkında Şaşırtıcı Açıklama

26 Mart 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

CNBC’nin haberinde göre Ripple (XRP) ve Stelllar’ın (XLM) kurucularından, aynı zamanda Mt.Gox’un kurucusu Jed McCaleb kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin gelecekte başarılı olması için merkeziyetsiz yapılarının korunması gerektiğini iddia etti.

CNBC’nin Fast Money programında yapılan röportajda McCaleb şimdiye kadar gördüğü en başarılı merkeziyetsiz ağın internet olduğunu söyledi. 2013 yılında kurdukları ödeme protokolü şirketi Ripple hakkında da eleştirilerde bulunan McCaleb kripto paralarla merkezi bir finansal ödeme protokolünün PayPal veya SWIFT’ten daha iyi olmayacağını savundu.

Asıl önemli olan herkesin erişebileceği internet benzeri bir ağ geliştirmek. Her konuda başarılı olmanın anahtarı budur.

Bu hafta kripto paralar ve Blockchain hakkında basına açıklamalarda bulunan tek kişi McCaleb değil. 22 Mart’ta Edward Snowden röportajında Bitcoin’in asıl kusurunun işlemlerin sınırlandırılması değil, herkese açık işlem geçmişinde olduğunu söyledi.

Ayrıca yine bu hafta başında Twitter ve Square’ın CEO’su Jack Dorsey, gelecekte dünyanın asıl para biriminin Bitcoin olacağı şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.