X

Ripple CEO’su SEC’e Ateş Püskürdü! Yöneticiden Çok Konuşulacak İddia!

Ripple (XRP) ile SEC arasındaki davada çarpıcı gelişmeler yaşanırken, şirketin CEO'su Brad Garlinghouse kurumu kararlarındaki çelişki nedeniyle eleştirdi.
22:45
26 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple (XRP) ile SEC arasındaki davada çarpıcı gelişmeler yaşanırken, şirketin CEO’su Brad Garlinghouse kurumu kararlarındaki çelişki nedeniyle eleştirdi.

SEC’in Coinbase Kararı: Tutarsızlık!

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse yine SEC’i eleştirdi. Yönetici, SEC’in Ripple’a dava açarken Coinbase’in halka arzına izin vererek kendisiyle çeliştiğini iddia etti. Garlinghouse,  Toronto’daki Collision teknoloji konferansında konuşurken ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu hedef aldı. Ripple yöneticisi, konferans katılımcılarına, SEC’in Coinbase’in S-1 halka arzını (IPO) onaylarken tutarsızlık dolu taktikler kullandığını iddia etti.

Garlinghouse, SEC’in kripto para sektöründeki farklı projelere farklı yaklaşımlar sergilediğini vurgularken, SEC’in tartışmalı ve tutarsız politikalarına dikkat çekti. SEC, düzenlenmemiş bir menkul kıymet olan XRP tokenlerinin satışı için Ripple’a dava açtı. Ancak Coinbase S-1 halka arzı, kurum tarafından onaylandı. Garlinghouse, şunları söyledi:

Coinbase halka açıldığında, ki bu çok uzun zaman önce değildi, Coinbase XRP ticareti yapıyordu. Platform, müşterilerinin ve işletmelerin XRP ticareti yapmalarını sağladılar. SEC, Coinbase’in halka açılabilmesi için S-1’lerini onayladı. SEC bu noktada bize dava açarak tarafsızsızlığı konusunda çelişkiler ortaya koyuyor. XRP, bir menkul kıymettir ve her zaman öyle olmuştur.

Analistlerden Kritik XRP Yorumu

Coinbase, S-1 halka arzı için onay aldı. Bazılarına göre, SEC‘in tavrındaki çelişki ortada. Garlinghouse, Ripple’ın Coinbase’den farklı muamele gördüğünü vurguluyor. Yönetici, herkese aynı kuralların uygulanması ve SEC’in kripto para ekosisteminde herkese eşit mesafede durması gerektiğini ifade etti. SEC’in açtığı davalar ve cezai yaptırımları, kripto paralardaki yeniliği engelliyor. Garlinghouse, şunları söyledi:

Bence SEC, yeni bir dizi net kural, yeni bir dizi net düzenleme getirmek için çok çalışmak yerine, yaptırım yoluyla düzenleme yaparak sektörü baltalıyor.

SEC davası, XRP fiyatına büyük darve vurdu. Kripto para piyasası zor günler yaşarken XRP de büyük kayıplar yaşadı. XRP, an itibariyle 0.37 dolardan işlem görüyor. InsideBitcoins’deki analistler, Ripple fiyat grafiğini değerlendirdi ve kanalın üst sınırına doğru bir kırılmanın altcoin’i 0,50, 0,55, 0,60 ABD dolarında dirence taşıyabieceğini belirtti. Analistler, Ripple fiyatındaki yükseliş trendinin devam edeceğini öngörüyor. Uzmanlara göre, SEC davasının sonucu uzun vadede XRP için belirleyici unsur olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar